מארזי פינוק נשלחו לנשות החיילים: "אני עם דמעות בעיניים - הרבה זמן לא נתנו לי תחושה שמעריכים" - 0404
מארזי פינוק נשלחו לנשות החיילים:

מארזי פינוק נשלחו לנשות החיילים: "אני עם דמעות בעיניים – הרבה זמן לא נתנו לי תחושה שמעריכים"

עמותת צל"ש יצאה בימים האחרונים בחלוקת מארזי חיזוק ופינוק עבור 150 נשות חיילים הנמצאות בבית בזמן שהבעלים שלהן מגנים על ארצנו. במארזים הודגש לנשים עד כמה השליחות הזוגית שלהם נפלאה ועד כמה ההערכה אליהן רבה. 

בעמותת צל"ש, שהוקמה לפני 8 שנים במטרה לתמוך בחייל הדתי באתגרים רוחניים במהלך השירות הצבאי ובפרט לזוגות נשואים, מספרים כי "יש כיום מאות חיילים שמתחתנים תוך כדי השירות הצבאי וממילא יש מאות נשים שמחכות ומצפות לבעליהן במשך זמן רב עד שהבעל שלהן חוזר הביתה. הזמנים הקשים ביותר לנשים זה סביב החגים.

בזמן שאצל השכנות שלהן הבעלים נמצאים ושרים ורוקדים ושמחים עם הילדים, נשות החיילים הרבה פעמים לבדן. מהסיבה הזאת אנחנו משתדלים בעמותה לתת תשומת לב מיוחדת לנשים לקראת החגים".

שיר פישמן מאלון שבות, הנשואה לגבריאל בנימין המשרת כמט"ק בשריון, התרגשה מהמחווה וכתבה לעמותת צל"ש כי "אני עם דמעות בעיניים, כבר הרבה-הרבה זמן לא נתנו לי את התחושה שמעריכים את מה שאני עושה יחד עם בעלי שמשרת בצבא.

תמיד נותנים את המילים הטובות לחיילים או באופן כללי לנשים, אבל כשזה עטוף יפה כל כך… והמגנטים, שהורידו לי דמעות, והעלון הסופר איכותי. אין מילים.
תודה לכל מי שעושה את הכי טוב בשבילנו. אין ספק שזה מטעין בכוחות להמשיך כשככה מסתכלים עלינו ועל כל הזוגות".

צל"ש הגדילה את הפעילות באופן משמעותי בחודשים האחרונים, תוך שימת דגש על נושא הזוגות הנשואים בצבא – פרויקט 'אשת-חיל'. לאחרונה החל קורס משותף לצל"ש ולמכון פוע"ה בנושאי טהרת המשפחה בתקופת הצבא, בו משתתפות למעלה מ-80 נשים.

רכזת תחום 'אשת חיל' בצל"ש, ליאת דיימונד מהיישוב עלי, הנשואה בעצמה לאיש צבא כבר 11 שנה, כתבה בעלון שחולק לנשות החיילים דברי חיזוק לקראת פורים: "אתן, והבתים שאתן מחזיקות חשובים לנו מאוד, ולכן אנחנו כאן. נשים. שמחות. תמיד. פורים מעורר אותי תמיד לנקודה הזאת. הידיעה שבאמת השמחה לא תלויה בשום דבר חיצוני, כל כך משחררת ומרוממת.

באמת זה לא משנה אם האיש שלי נמצא בבית או לא, אם זכיתי לשמוע ממנו פנינים בסעודה או לא, (ובטוחה שלכולנו יש עוד רשימה ארוכה של סיבות למה לא להיות בשמחה…) אבל בסוף ההחלטה אם להיות שמחה, תלויה רק בי. שנזכה להודות על הזכות להיות שותפות במשימה כל כך גדולה ומשמעותית בעת הזאת".

בצל"ש מתכננים להמשיך עם מארי הפינוק לנשות החיילים גם לקראת פסח ואף בפריסה רחבה עוד יותר, כאשר במקביל מתקיימים שיעורים ושיחות לנשים על בסיס שבועי על מנת לשמח ולחזק את הנשים כמו כן ישנן קבוצות נשים אזוריות, שמארגנת העמותה, המחזקות אחת את שנייה ומשתפות בחוויות והתמודדויות.

יו"ר העמותה, הרב פרץ איינהורן: "ברוך השם אנחנו רואים ברכה וסייעתא דשמיא גדולה בכל העשיה של צל"ש. ברוך השם כבר 8 שנים של עשיה אשר הולכת ומתרחבת לטובת המשך לימוד התורה של אלפי חיילים וחיזוק מאות זוגות נשואים בצבא. התחושה היא שאנחנו רק בתחילת הדרך, אנחנו רוצים לזכות להגיע ולגעת בלב של כל החיילים הדתיים וכל הזוגות הנשואים בצבא".

צל"ש

צל"ש

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]