תם הדיון בפסילת אבתיסאם מראענה מהתמודדות לכנסת - ההכרעה ביום ראשון - 0404

תם הדיון בפסילת אבתיסאם מראענה מהתמודדות לכנסת – ההכרעה ביום ראשון

בבית המשפט העליון תם הדיון בבקשתו של עו"ד איתמר בן גביר לפסול את אבתיסאם מראענה מהתמודדות לכנסת לאחר שנפסלה מועמדותה בוועדת הבחירות.

במהלך הדיון הציג בן גביר בפני השופטים את הראיות לכך שמראענה תומכת בטרור ושוללת את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, כאשר המרכזית שבהן היא התבטאותה בראיון לפיה בתסריט אפוקליפטי היא הייתה משמידה את זכרון יעקב בן גביר טען כי על פי פסיקת השופט מינץ, מדובר בהתבטאות שהיא כשלעצמה מהווה מאסה קריטית ומספיקה לעילת פסילה.

השופטים הקשו ומתחו ביקורת קשה על כך שמראענה לא הגישה לבית המשפט תצהיר מתאים, ועל כך שלא מצאה לנכון לחזור בה מהתבטאויותיה לאורך כל ההליך. בצעד חריג מאוד, נעתרו השופטים לבקשת מראענה לעלות ולהבהיר דבריה בפניהם בקולה. רק לאור זאת, מסרה מראענה לראשונה ועל סף דמעות כי היא מתנצלת על הדברים שנאמרו. עו"ד בן גביר הזכיר לשופטים את הפסיקה לפיה חזרה של מועמד מדברים שאמר, כאשר מונחת חרב על צווארו כשביהמ"ש דן באישור מועמדותו – יש לקחת אותה בערבון מוגבל.

עו"ד בן גביר: "בין אם מראענה תיפסל ובים אם לא, לפחות גרמנו לה להתנצל ולהבין כי מדינת ישראל לא תסבול קריאות מפורשות לתמיכה בטרור. אולם מכל מקום מדובר בהתנצלות מלאכותית שהגיעה רק היום, ולא נשמעה מעולם עד כה – לא בראיונות שהעניקה לתקשורת, ולא לועדת הבחירות. המסקנה המתבקשת היא אחת: לאפשר למראענה להתמודד בבחירות יהיה טירוף. מקווים שהשכל הישר ינצח ותומכת הטרור לא תבוא בשערי הכנסת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]