פרסום ראשון: חוברת חדשה מציגה 26 עדויות של מתיישבים נגד ימ"ר ש"י: "התעללות שיטתית" - 0404
פרסום ראשון: חוברת חדשה מציגה 26 עדויות של מתיישבים נגד ימ

פרסום ראשון: חוברת חדשה מציגה 26 עדויות של מתיישבים נגד ימ"ר ש"י: "התעללות שיטתית"

כחודשיים לאחר מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל בתום מרדף של שוטרי ימ"ר ש"י אחרי נערים יהודים בבנימין, יוצאת בימים אלו לאור חוברת חדשה בשם "סוגרים את ימ"ר ש"י" ומציגה סדרת עדויות של תושבי יו"ש, בהם צעירים, מבוגרים, נשים ואנשי חינוך על ההתעללות המתמשכת שחוו בידי בלשי ימ"ר ש"י. כך מובא לראשונה בחדשות 0404.

בחוברת מובאות 26 עדויות של מתיישבים אודות התנהגות מתעללת, ברוטאלית ומניפולטיבית שהופנתה כלפיהם על ידי שוטרי ובלשי ימ"ר ש"י. בין השאר מתוארים מקרים בהם שוטרים צפו בפיגוע ולא הגיעו לעזרה, אלימות פיזית כנגד מתיישבים, מניעת מזון מחסר ישע ועוד. הוצאת החוברת מגיעה בהמשך לקריאה לסגור את ימ"ר ש"י ולמנות ועדת בדיקה חיצונית בנוגע למותו של אהוביה סנדק ז"ל.

בפתיחת החוברת נכתב אודות האירוע בו נהרג אהוביה סנדק ז"ל: "הזירה ברורה – רכב השוטרים התנגש באופן מכוון ברכב של הנערים במהלך מרדף שהתנהל בכביש הגישה לבסיס. זו השורה התחתונה של חוות דעת מומחה – בוחן תנועה שנשלח לזירה מטעם המשפחה מיד עם קרות האירוע. התחושות שלנו כציבור קשות. נראה שאף אחד במערכת אכיפת החוק לא מבקש צדק בסיפור הזה. המשטרה עשתה מהרגע הראשון מאמצים כדי לטייח. סוגרים את ימ”ר ש”י עכשיו, כדי שלא נתעורר ברצח הבא".

בהקדמה מוטחת ביקורת אודות התנהלות ימ"ר ש"י והאפליה הבוטה המתרחשת יום יום באכיפה הבררנית: "כשזה המצב, כאשר ישנו גוף מתוקצב ומנופח בטירוף והוא מופנה למקומות הלא נכונים, לא פלא שהם צריכים להמציא תיקים "מתחת האדמה" כדי להצדיק את קיומם. ואז תיקים בסף הנמוך ביותר בספר העונשין – מטופלים בידי מיטב החוקרים והבלשים באכזריות ובלי שום פרופורציה.

בחוברת מקובצים מעט מסיפורי ההתעללות שמתיישבים רבים ביהודה ושומרון חווים מבלשי ימ"ר ש"י יום יום. וכאשר מותר הרסן – הם לא פוסחים על אף אחד ונדמה כי אין מי שיעצור אותם. הנגיחה ברכב של אהוביה סנדק ז"ל, שהביאה באופן ישיר למותו המידי, הייתה רק הסימפטום לגילוי קצה הקרחון של מפלג שלם של הסתה ושנאה, המפלג האנטי-יהודי בימ"ר ש"י".

בת-חן שריג, המביאה את אחת מהעדויות בחוברת, מספרת על תאונה מכוונת וניסיון פיגוע שעברו היא ומשפחתה בידי ערבים בכניסה לבית אל – וניצלו בזכות תושייתו של בעלה שירה באוויר והבריח את הערבים וכן בזכות עזרתם של תושבים מבית אל. ביום שלמחרת מתברר לבעלה כי שוטרי ימ"ר ש"י היו בזירת האירוע ולמרות שצפו בכל מה שהתרחש – לא הגיעו לעזרת היהודים ולא עשו דבר בנידון. בהמשך – גם חקרו את בעל המשפחה על שירה באוויר להברחת המחבלים.

בסיפור אחר, מובאת עדותו של דוד אור שחר, שמספר על "אמבוש" של שוטרי יס"מ על בית הוריו בעקבות – חשד לשתילה של זרעי חמנייה בתל-רומיידה בחברון:"ילד בן שבע-עשרה עצור במשך עשרים וארבע שעות. חמש עשרה שוטרי יס"מ, שלושה אנשי שב"כ, עשרות חוקרים, שופטים, סוהרים, ועוד..".

בעדויות אחרות מובאות התנהגויות אלימות של בלשי ימ"ר ש"י כנגד מתיישבים, חלקן על גבול הסדיסטיות, מעצרי שווא בתואנות שונות ועוד.

בסיום החוברת הובאה קריאה לסגירת ימ"ר ש"י בהקדם ולפתיחתה של ועדת חקירה חיצונית לבדיקת אירוע הדריסה: "הסיפורים שנכנסו לחוברת זו הם המעט שהחל לצוף לאחר מותו של אהוביה. די לבלבל בין אויב לאוהב, לא שבנו ארצה אחרי אלפיים שנה כדי שיהודים ירדפו אחרי יהודים ללא סיבה, ובכזו אכזריות. אנו דורשים ועדת חקירה חיצונית שתבדוק עכשיו לעומק את אירוע הדריסה בו מת אהוביה, וכן שתחקור לעומק את התפקוד הכושל של המפלג האנטי-יהודי בימ”ר ש”י, ושתוביל למסקנה המתבקשת – סגירתו המידית של המפלג הכושל והמטריד. סוגרים את ימ”ר ש”י עכשיו, כדי שלא נתעורר ברצח הבא…". החוברת הופקה על ידי 'מטה יהודי לא הורג יהודי' והעדויות כולם פורסמו לראשונה ומבוססות על העדויות שנמסרו בקבוצת הפייסבוק "סוגרים את ימ"ר ש"י". 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]