בג"ץ ידון הבוקר בפסילת אבתיסאם מראענה. בן גביר: "מועמדת שתומכת בטרור לא יכולה לדרוך בבית המחוקקים" - 0404
בג מפלגת העבודה

בג"ץ ידון הבוקר בפסילת אבתיסאם מראענה. בן גביר: "מועמדת שתומכת בטרור לא יכולה לדרוך בבית המחוקקים"

בית המשפט העליון ידון הבוקר (רביעי) בהחלטת ועדת הבחירות המרכזית לכנסת לפסול את מועמדותה של מועמדת מפלגת העבודה, אבתיסאם מראענה – החלטה שהתקבלה בעקבות עתירתו של יו"ר עוצמה יהודית והמועמד ברשימת הציונות הדתית לכנסת, עו"ד איתמר בן גביר.

בן גביר יציג בדיון את הראיות נגד מראענה שהוצגו בפני ועדת הבחירות, בהן קריאתה להשמיד את זכרון יעקב, לגלוגה על ניצולי השואה, וביזוי כבודם של חיילי צה"ל כאשר התגאתה שנסעה בעת הצפירה ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. כזכור, ועדת הבחירות המרכזית פסלה את מרעאנה מהתמודדות, והבוקר, כאמור, יתבקשו שופטי בג"ץ לאשרר את החלטת הוועדה.

איתמר בן גביר: "הבוקר אנחנו נציג לשופטי בית המשפט העליון מאסה קריטית של ראיות נגד מי שמבקשת להשמיד את זכרון יעקב רק משום שגרים בה יהודים, בזה לשואה וקוראת למחוק אותה מהזיכרון הלאומי שלנו, ומתגאה בכך שביזתה את כבודם של חיילי צה"ל כשהמשיכה לנסוע במהלך הצפירה ביום הזיכרון. למרות שאני לא מגיע עם ציפיות גבוהות לדיון, אני מקווה שאחרי שהצדק נעשה בועדת הבחירות שפסלה את מועמדותה של תומכת הטרור מראענה, בית המשפט העליון גם הוא לא יאפשר למי שרוצה להשמיד עיר ואם בישראל לדרוך בבית המחוקקים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]