מפקד מג״ב הנכנס, ניצב אמיר כהן: ״בזכות רוח החיל והמסירות נצעיד את החיל לעבר העשור הבא״ - 0404
מפקד מג״ב הנכנס, ניצב אמיר כהן: ״בזכות רוח החיל והמסירות נצעיד את החיל לעבר העשור הבא״ דוברות מג״ב

מפקד מג״ב הנכנס, ניצב אמיר כהן: ״בזכות רוח החיל והמסירות נצעיד את החיל לעבר העשור הבא״

ניצב אמיר כהן נכנס לתפקידו כמפקד ה-17 של מג״ב, בטקס שנערך במתכונת מצומצמת בהתאם למגבלות ההתקהלות. ניצב כהן החליף את רנ"צ יעקב שבתאי, אשר שימש במשך כ-5 שנים כמפקד מג"ב ומונה להיות המפכ"ל ה-19 של משטרת ישראל.

טקס החלפת הפיקוד של מג"ב נערך בבית המורשת והנצחה החילי בצומת משמר הגבול, במעמד השר לבטחון פנים, מר אמיר אוחנה, סגן השר לבטחון פנים, ח"כ מר גדי יברקן, מנכ"ל המשרד לבט"פ, מר' משה אדרי, מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי, סמפכ"ל המשטרה, ניצב דוד ביתן ומפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן.

ניצב כהן אמר בטקס: "כאן, במקום בו נשבעתי אמונים לחיל ולמדינה לפני למעלה משלושה עשורים, אני נוטל ביראת קודש, את האחריות לעמוד בראש החיל ולהצעידו קדימה בשנים הבאות. כשלנגד עיניי אבני הביטחון, חוסנה של החברה, טובת המדינה והחיל, אני נשבע מחדש. אני נושא בליבי כבוד והערכה לשרשרת מפקדי החיל שקדמו לי וחלקם אף הטביעו את חותמם בתפיסת המנהיגות שלי.

כעת כשהזרקור מאיר עלי לפרק זמן קצוב אני מתחייב להנהיג ולהוביל את החיל יחד עם סגל הפיקוד הבכיר ובשיתוף כל הדרגים מתוך הכרה בידע, בעוצמות ובניסיון הרב הגלומים בכם – המפקדים, הלוחמים והלוחמות. בזכות רוח החיל, המסירות, האומץ ואיכות המפקדים והלוחמים, נצעיד את החיל לעבר העשור הבא. נתאים את החיל לאתגרי השעה ולמציאות המשתנה, נציב סטנדרטים גבוהים בתחום הכשירות המקצועית והמבצעית, נשמור על דמותו הערכית של החיל ונטייב את שירותי המשטרה הניתנים לאזרח.

החברה הישראלית מביטה בנו ומצפה למצוא בנו מצפן ערכי, מוסרי ומקצועי. מיטב בניה של החברה בוחרים מזה שנים להתגייס למשמר הגבול על פני כל בחירה אחרת. נמשיך להיות ראויים לבחירה זו ואף יותר. לכל שדרת הפיקוד בחיל, נזכור שכל לוחם ולוחמת הם נכס ופיקדון שהפקידה בידינו החברה למשמרת והדאגה למשרתים היא צו עבורנו. לא נרפה ולא נתעייף לרגע מלתת בידיהם את כל הכלים הדרושים לשירות בחיל. 

המפכ"ל והשר, אני מודה לכם על הבחירה והאמון בי. נהווה זרוע ארוכה, מקצועית ונחושה לטיפול בטרור, בהפרות הסדר, בעבריינים ובמי שבחר לפגוע בביטחון האישי של האזרח הנורמטיבי. אחריות גדולה ושליחות מאתגרת בייעוד שהטלתם עלינו ואני מתכוון יחד עם כלל המפקדים, לקום בכל בוקר כשטובת הלוחמים והחברה לנגד עיניי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]