אמסלם למנדלבליט: "פתח בחקירה על ההתנהלות סביב מינוי מנהל לרשות החברות" - 0404
אמסלם למנדלבליט: יונתן סינדל, פלאש 90

אמסלם למנדלבליט: "פתח בחקירה על ההתנהלות סביב מינוי מנהל לרשות החברות"

שר הדיגיטל הלאומי והשר הממונה על רשות החברות הממשלתיות, חה"כ דודי אמסלם שלח הערב (שלישי) מכתב חריף ונוקב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בו הוא מלין על כך שהוטעה והולך שולל בידי היועצים המשפטיים, ודורש לפתוח בהליך חקירה ובדיקה בנוגע להתנהלות סביב מינוי מנהל חדש לרשות החברות.

השר אמסלם כתב: "קיבלתי את מכתבך בנוגע לנדון ואני חייב להודות כי הגם שאין לי ציפיות יתרות לאור התנהלותך, הרי שמכתבך התעלה על עצמו והפתיע אותי ביותר. הביקורת שלך כלפיי והסתייגותך מן הסגנון לכאורה, הינה לא יותר מכסות וניסיון הסחת דעת מן המהות. לא מפליאה אם כן התנהלותך, ומה נותר להלין על כך שאתה גם נוטל לעצמך את החירות והסמכות לחלק ציונים לסגנון מכתבי.

אי לכך, אחזור ואזכיר לך כי מתוקף תפקידך כיועץ המשפטי לממשלה עליך לייעץ בלבד! במקום זאת, פעם אחר פעם, אתה בוחר לקחת לך חירויות וסמכויות לא לך, תוך פרסום הנחיות הסותרות את לשון ורוח החוק, ובכך הופך את תפקידך הלכה למעשה מיועץ משפטי למחוקק-על".

השר אמסלם הגן על עובדי המדינה המסורים, "פרט לאלה שלצערי יש קומץ בכירים בתפקידי מפתח אשר רואים עצמם כמורמים מהעם ומנבחריו ובכלל לו יכלו הרי שהיו מחליפים את העם, אשר לשיטתם אינו כשיר לקבל החלטות ולבטח לא לבחור את מנהיגיו. מדובר בקומץ אשר נראה שאינו מפנים את משמעות מושגי היסוד של דמוקרטיה, משילות, דרג מקצועי, התנהלות עניינית וכיוצא בזה".

השר אמסלם פירט את העובדות והשתלשלות העניינים, כיצד הוטעה על ידי אותם יועצים ופקידים: "עד שנראה אם כן, כי התוכנית הדו-שלבית לסיכול המינוי שהינה תוצר של תכנון, כוונה ועיתוי ממוזל ע"י הפניית המינוי להליך הארוך והמורכב וגדיעתו בידי ועדת החריגים צלח בידכם. צעד אשר בסיכומו של דבר הביא עמו פגיעה ישירה בתפקוד רשות החברות הממשלתיות ובמשק בכללותו.

לסיום אציין שההתנהלות המתוארת לעיל מטרידה מאוד ומעידה על פשיטת רגל ניהולית וערכית ברמה המערכתית ויש לי חשש יותר מסביר שנעברה עבירה היכולה להגיע עד לכדי הפרת אמונים ואף חמור מכך, מצידם של הגב' זילבר ומר חורין. במצב דברים זה לא נותר לי אלא לבקש ממך להורות לגופים הרלוונטיים לפתוח בהליך חקירה ובדיקה מעמיקה של התנהלות זו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]