בעקבות הארכת המצור בקומי אורי - מחאת התושבים נמשכת | צפו - 0404

בעקבות הארכת המצור בקומי אורי – מחאת התושבים נמשכת | צפו

בעקבות הארכת המצור על שכונת קומי אורי ביצהר בשנה, תושבים מיצהר ממשיכים במחאה נגד המצור. כוח מג"ב שהיה בדרכו לשכונה, נחסם היום (שלישי) בידי נשים וילדים מהיישוב, שהפגינו במקום כנגד הענישה הקולקטיבית שמפעילה המשטרה על משפחות הגבעה. המפגינות נשאו שלטי מחאה בהם נכתב: "להפסיק את ההתנכלות למשפחות", "די למצור" ו"משפחות קומי אורי אינן האויב".

אמש התקיימה פגישה טעונה בין נציגים מהגבעות לאלוף הפיקוד, בה הטיחה מרים זארוג תושבת קומי אורי באלוף ביקורת חריפה: "בשום מקום בארץ אין כזה מצב, שעומדים 24 שעות ביממה מג"ב ומונעים להיכנס לשכונה, והם אומרים לנו – אתם לא נכנסים כדי שלא תבנו את הבית שלכם חזרה".

עוד אמרה לאלוף: "אני רואה פה פגיעה בהתיישבות, בצורה הכי גרועה שיש. אתה חתמת על צו לפני שבוע שמאריך את הצו בשנה. אני מצפה מאלוף פיקוד במדינת ישראל להילחם באויב האמיתי, וגבעה עם משפחות שמטרתה ליישב את ארץ ישראל היא לא האויב שלך".

כזכור, רק לאחרונה חתם אלוף הפיקוד תמיר ידעי, על צו המאריך את המצור של השכונה בשנה תמימה, זאת לאחר כשנה וחצי בה מוטל על הגבעה מצור. הארכת הצו נעשתה בניגוד לפנייתם של שורת חברי כנסת ורבנים, שפנו לאלוף וביקשו ממנו להימנע מהארכת הצו, ולהפסיק את "הענישה הקולקטיבית החמורה", כלשונם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]