תושב השומרון מואשם בהשלכת אבנים ורימוני הלם לעבר ערבים בכפר סרטא - 0404

תושב השומרון מואשם בהשלכת אבנים ורימוני הלם לעבר ערבים בכפר סרטא

כתב אישום הוגש הבוקר (שלישי) בבית משפט המחוזי ברמלה נגד תושב השומרון שהשליך אבנים ורימוני הלם לעבר בתים וכלי רכב בכפר סרטא שבשומרון.

לפני כשבוע עצרו בלשי ימ"ר ש"י לחקירה את הנאשם וארבעה חשודים נוספים, מעצרם של החשודים הוארך בבית המשפט השלום בנצרת ונגד הנאשם המרכזי, שהיה קטין בעת ביצוע העבירות, הוגשה הצהרת תובע והיום כאמור הגישה פרקליטות מחוז מרכז כתב אישום נגדו עם בקשה למעצרו עד תום ההליכים.

ארבעת החשודים הנוספים שוחררו בתנאים מגבילים והחקירה בעניינם נמשכת.

עו"ד עדי קידר ועו"ד משה פולסקי מארגון חוננו, אשר מייצגים את החשוד, הגיבו לכתב האישום: "לאחר עיון בכתב האישום והבקשה, עוד קודם להעתקת חומר הראיות, עולה כי כנגד הקטין עומדת ראיה פורנזית אחת בודדת בלבד שאין לה שום חיזוק ותימוך משום סוג שהוא.

אנו סבורים שהדבר איננו יספיק למעצרו ובטח לא להרשעתו של הקטין, אנחנו תקווה כי בית המשפט אכן יורה על שחרור בהקדם האפשרי".

עו"ד פולסקי הוסיף כי "כתב האישום מתאר הרבה מאד פירוטכניקה ומעט מאד בשר, לפרקליטות נח לצייר כאילו מדובר באירוע חמור, זה אירוע שלא נראה שנגרם נזק משמעותי לרכוש, ובטח לא לגוף.

הפירוטכניקה והבלאגן של הפרקליטות סביב התיק מתאימה יותר לאווירת פורים, אנו בטוחים שהנאשם ישתחרר מהר מאד לביתו, והתיק הזה יסתיים בצורה הרבה יותר מינורית".

נזכיר כי תחילה עצרו שוטרי ימ"ר ש"י יחד עם השב"כ בפרשייה חמישה חשודים, לאחר מספר ימי חקירה שוחררו כל החשודים, למעט הקטין, תוך שבימ"ש השלום בנצרת מעביר ביקורת קשה על התנהלות ימ"ר ש"י כלפי בימ"ש וכלפי העצורים.

שופט בימ"ש השלום בנצרת, מורן מרגלית, תקף באופן חסר תקדים את נציג ימ"ר ש"י, אבי טבעוני, במהלך הדיון, לדברי השופט על כך שנציג הימ"ר הסתיר מידע מבימ"ש ועל כך שענה בחוצפה לבימ"ש.

עוד כתב השופט כי התנהלות ימ"ר ש"י אינה מאפשרת התנהלות יום דיונים בצורה נאותה וכן שההתנהלות פגעה בזכויות העצורים, בהחלטה הורה השופט מרגלית למפקד ימ"ר ש"י לספק לבימ"ש תשובות בעניין בתוך 7 ימים, "חוצפה שלא נתקלתי בה מעודי בדיונים" אמר בין השאר השופט.

גם נשיא בימ"ש בנצרת השופט דורון פורת, הצטרף לביקורת, והורה כי פרוטוקול הדיון יועבר לניצב שמעון לביא, מפקד מחוז צפון במשטרה וכן לנצ"מ יורם אזולאי קצין אח"מ של מחוז צפון.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]