פתרון השרה רגב: עשרות עובדי הנמל מהעדה האתיופית ייקלטו בקביעות - 0404
פתרון השרה רגב: עשרות עובדי הנמל מהעדה האתיופית ייקלטו בקביעות משרד התחבורה

פתרון השרה רגב: עשרות עובדי הנמל מהעדה האתיופית ייקלטו בקביעות

רגע לפני סגירת כלל ההסכמים להשלמת מהלך הרפורמה בנמלים, שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב לא זנחה 31 עובדי נמל אשדוד מהעדה האתיופית שנקלטו במסגרת הגיוון התעסקותי כעובדים זמניים, והיו בסכנת פיטורים לקראת השלמת הכנת נמל אשדוד להפרטה. בלחץ השרה רגב הושג פתרון והעובדים ייקלטו בקביעות בנמל אשדוד.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ תא"ל מיל' מירי רגב הבטיחה רגע לפני היציאה לדרך של הרפורמה בנמל אשדוד, את עתידם של 31 עובדים שהוגדרו כעובדי "גיוון תעסוקתי", ושהיו בסכנת פיטורים בשל חוסר הסכמות בין האוצר לנמל אשדוד על קליטתם לעובדים קבועים. זאת לקראת השלמת כלל הסיכומים להכנת הנמל לרפורמה.

המשא ומתן בין דירקטוריון נמל אשדוד להסתדרות ולוועדי העובדים התעכב בשל סוגיית העסקתם של העובדים והתנגדות ראשונית של הנהלת הנמל להתחייב לקבלת העובדים לקביעות, אלא שכאן נכנסה לתמונה שרת התחבורה מירי רגב. לחדשות 0404 נודע שרגב פעלה מול האוצר ונמל אשדוד למצוא פתרון שיאפשר את קליטתם לעובדים קבועים, על מנת להבטיח את המשך העסקתם ככל עובדי הנמל.

על פי מקורות בנמל אשדוד, השרה רגב עמדה על כך כי לא תאפשר לייצר אפליה שתותיר את העובדים, רובם מהקהילה האתיופית, מחוץ לתעסוקה בנמל, בשל החשיבות והמחויבות לעובדים והצלחת השתלבותם באפיק התעסוקתי של עובדי הנמל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]