חברי כנסת קוראים: "לעצור סלילת דרך הדמים מעוורתא לאיתמר" - 0404
חברי כנסת קוראים: מטה איתמר

חברי כנסת קוראים: "לעצור סלילת דרך הדמים מעוורתא לאיתמר"

לאחר שהאלוף במיל' ג'רי גרשון, אלוף במיל' גרשון הכהן, תא"ל במיל' הראל כנפו ואל"מ במיל' רונן איציק הוציאו אתמול בצהריים מכתב תקיף בנושא לשר הבטחון, היום (שני) חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ', אריאל קלנר ומתן כהנא הודיעו גם הם כי הם מצטרפים לדרישה לעצירת סלילת דרך הדמים מעוורתא לאיתמר. חברי כנסת נוספים צפויים להצטרף לדרישה היום ומחר.

יו"ר הציונות הדתית ח"כ סמוטריץ' כתב על כך לשר הביטחון: "לצערי נראה, כי אוזלת היד של הצבא והמנהל האזרחי בשמירה על הפרות הקרקע על ידי הרשות הופכות לדבר שבשגרה. לאחר חוסר התגובה הברורה על נתיצת חומת מזבח יהושע על הר עיבל בשבוע שעבר, ממשיכה הרשות להתנהל משל הייתה הריבון בשטח. אני קורא לך להורות לאלוף הפיקוד לפעול במהירות למנוע את המשך העבודות. הדבר נכון מהבחינה הביטחונית ובוודאי מבחינת השליטה הישראלית על מרחבי השטח הפתוח באזור".

ח"כ קלנר שהגיע למקום אמר: "עשר שנים לרצח משפחת פוגל הי"ד, מזוויע לראות שמכפר הרוצחים פורצים דרך לכיוון איתמר. האם יש מישהו שלא מבין את הסיכון הביטחוני? עצימת העיניים של מערכת הביטחון מעמידה בסיכון את תושבי איתמר. מלבד הסיכון בטחוני, זוהי השתלטות עוינת על ארץ ישראל. קורא למערכת הביטחון לבלום את השערוריה הזו מיד".

ח"כ כהנא הוסיף: "העלמת העין מכביש הגישה שנסלל כעת, אשר יאפשר מעבר כלי רכב מכפר המרצחים עוורתא אל תוך הישוב איתמר היא הפקרות שעלולה לעלות בחיי אדם. היישוב איתמר הוא מהישובים ביו"ש שספגו הכי הרבה פיגועי טרור קשים. מהכפר עוורתא הסמוך יצאו המחבלים שרצחו את בני הזוג פוגל ושלושת ילדיהם, אשר רק בשבוע שעבר ציינו עשור להירצחם".

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון: "אני בהלם מההפקרות הבטחונית הפשוטה של תושבי איתמר. בני משפחת פוגל, באותו מקום לפני כן משפחת שאבו נרצחו ע"י מחבלים שהגיעו בדיוק באותה דרך, ובאותו מקום בונים דרך, שברור לכל שאין צורך תחבורתי בכביש הזה – אין לכך הצדקה מלבד להעמיד בסכנה בטחונית גבוהה את תושבי איתמר. אני קורא לבני גנץ ולאלוף פיקוד מרכז תמיר ידעי לעצור את סלילת הדרך הזו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]