אושרה הצעת הנגבי להקים ועדת בדיקה ממשלתית לעניין אסון נחל צפית - 0404
אושרה הצעת הנגבי להקים ועדת בדיקה ממשלתית לעניין אסון נחל צפית מארק ישראל סלם, פלאש 90

אושרה הצעת הנגבי להקים ועדת בדיקה ממשלתית לעניין אסון נחל צפית

הממשלה אישרה כעת (שני) את הצעת שר ההתיישבות צחי הנגבי להקים ועדת בדיקה ממשלתית לעניין אסון נחל צפית.

השר הנגבי ממונה על המכינות הקדם צבאיות, אליהן מתקבלים מידי שנה כ-4,500 צעירות וצעירים שמקבלים דחיית שירות מצה״ל. בהסכמת מ״מ שר המשפטים בני גנץ, הממשלה קיבלה את בקשת השר הנגבי להעניק לועדה סמכויות של ועדת חקירה, זאת כדי לאפשר לה לזמן ולחקור עדים ולקבל לרשותה מסמכים נדרשים.

החלטת הממשלה מהווה היענות לעמדת ההורים השכולים מאסון השיטפון בנחל צפית, שגרם בשנת 2018 למותם של 10 בני נוער בטיול גיבוש של מכינת ״בני ציון״.

בראש הועדה תעמוד השופטת שולמית וסרקרוג, שכיהנה כסגנית נשיא ביהמ״ש המחוזי בחיפה, וחברים בה האלוף (במיל.) גרשון הכהן, וראש מועצת בית אריה ומנכ״ל משרד ההתיישבות לשעבר, אבי נעים.

בדבריו בממשלה, השר צחי הנגבי אמר בין היתר: ״חובתנו כממשלה לפעול לכך שאסון נורא כזה לא יתרחש עוד לעולם. אלפי הצעירות והצעירים, מיטב הנוער, שמגיעים למכינות לשנה ייחודית ומעשירה עוד לפני שירותם הצבאי ביחידות תובעניות, זכאים שרשויות המדינה תעשינה את כל הדרוש כדי להפיק לקחים, לגבש ממצאים וליישם את מסקנות הועדה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]