ח"כ ואטורי במערת המכפלה: "ההנגשה חשובה ביותר - אסור לנו להיכנע ללחצים" - 0404
ח

ח"כ ואטורי במערת המכפלה: "ההנגשה חשובה ביותר – אסור לנו להיכנע ללחצים"

חה"כ ניסים ואטורי (הליכוד) ערך היום (שני) סיור במערת המכפלה, במוזיאון היישוב היהודי בחברון ובקרית ארבע. בעקבות פנייתו ליו"ר ועדת החוץ והביטחון בדבר קיום הבטחתו לערוך סיור לוועדה בנושא הנגשת מערת המכפלה, הגיע ואטורי לסיור במקום על מנת לבחון את הנושא בשטח.

ח"כ ואטורי: "בחברון יבחן העם היהודי. ריבונות בחברון מחזקת את ריבונותנו בתל-אביב, בחיפה, ביפו ובכל חלקי ארץ ישראל. אני קורא ליו"ר הוועדה לקיים את הבטחתו ולהגיע לסיור במערת המכפלה יחד עם חברי הוועדה. ההנגשה היא המעשה ההומניטרי החשוב ביותר בעת הזו ואסור לנו להיכנע ללחצים ולעתירות מצד הרוצח העומד בראש עיריית חברון. הגיע הזמן לקיים את ריבונותו של העם היהודי במקום בו קבורים אבות ואמהות האומה".

במסגרת הסיור, נפגש עם ראש מנהלת היישוב היהודי בחברון, הרב הלל הורביץ, עם ראש מועצת קרית ארבע אליהו ליבמן ועם שי גליק, מנכ"ל ארגון בצלמו. ח"כ ואטורי הוסיף: "מתיישבי היישוב היהודי וקרית ארבע הם דור החלוצים אשר מחזיר עטרה ליושנה ומקיים את הרציפות היהודית בחברון שנפסקה בעקבות פרעות תרפ"ט. חברון היא עיר האבות ועלינו לחזק את הגחלת היהודית ואת המתיישבים היהודים בעיר. ההתיישבות היהודית בכל חלקי ארץ ישראל היא פניה של הציונות ועלינו לתמוך בה בכל דרך".

שי גליק מנכ"ל בצלמו שמוביל את מאבק ההנגשה, מסר: "אני מברך את ח"כ ואטורי שמיום כניסתו לכנסת פועל ללא לאות למען ההנגשה. הסיור במקום בא במטרה פשוטה להזכיר לבית המשפט מערת המכפלה היא שלנו פרויקט הננגשה חייב לקרות ומיד, ואסור לעכב אותו ולו ביום אחד נוסף".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]