ח"כ אייכלר: "כשהחרדים שותקים - התוצאה היא סגנון אנטישמי של התקשורת" - 0404
ח מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ אייכלר: "כשהחרדים שותקים – התוצאה היא סגנון אנטישמי של התקשורת"

ועד יהודי העוקב אחר התקשורת האמריקאית יצא בתגובה חריפה נגד בדיחה אנטישמית, וביקש מהתקשורת להוקיע את האמירה הלא נכונה והמסיתה נגד ישראל. על בדיחת שדרן המרמזת כי ישראל מחסנת רק יהודים, בהודעת הוועד נכתב: "הבדיחה אינה רק לא נכונה – היא מסוכנת. זאת עלילה מודרנית כמו של משטר אנטישמי קלאסי שהיווה השראה לרצח המוני של אינספור יהודים לאורך מאות שנים.

בימי הביניים נשרפו אלפי יהודים על המוקד לאחר שהאשימו אותם במחלות, וטענו כי היהודים מגנים על עצמם בלבד. במאה העשרים האשימו הנאצים את היהודים בהפצת מחלות והשתמשו בשקר הזה כדי להצדיק כליאת יהודים בגטאות וביצוע רצח המוני של יהדות אירופה".

ח"כ ישראל אייכלר שיבח את סגנון התגובה האגרסיבי ואת הדרישה להתנצלות הערוץ: "כך צריכים החרדים בישראל להילחם בתקיפות נגד ההסתה האנטישמית בארץ. רק כך נמנע את הסכנה שבהתרת דמם של החרדים.

זה כבר מאה שנים שיהודי אמריקה לא מאפשרים שום ביטוי נגד היהודים, בלי להגיב בנחרצות. הם פועלים בכל הרמות, מחקיקה ועד החרמת מפרסמים וכלי תקשורת שיוצרים סטריאוטיפים על יהודים. על המגזר החרדי בארץ ישראל ללמוד מיהודי אמריקה ולהגיב כך להסתה המשתוללת נגדנו בארץ אבותינו. אסור לאפשר אפילו את הבדיחה הקלה הראשונה. אחרת נגיע לרמת שנאה ואיבה מסוכנת, אותה חשים היהודים החרדים בכל פינת רחוב. רק כאשר מגיבים בחריפות נגד תקשורתנים ומוקיעים כל פוליטיקאי שמקדש את הזכות להסית, יש אפשרות לגדוע את המסע המטורף הזה באיבו.

כאשר החרדים שותקים ככבשים, התוצאה היא סגנון אנטישמי של מפלגות ואנשי התקשורת, שמסיתים את ההמון נגד החרדים ומעוררים זעם תוקפני, שכל בני המגזר החרדי חשים אותה על בשרם. באמריקה לא שותקים למי שמציג את החרדים כאילו הם מפיצי המחלה. עלינו לשנס מותניים ולא להתרפות במלחמה הזאת נגד אויבינו מבפנים. זאת מלחמת הקיום שלנו בארץ הזאת. הטענות כאילו בזה מחזקים את המסיתים, אינן מקובלות בדיוק כפי שהן לא מתקבלות על ידי יהודי ארצות הברית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]