עמותת "לקט ישראל" קוראת לקיים מצוות מתנות לאביונים ולעזור להאכיל משפחות רעבות - 0404
עמותת לקט ישראל

עמותת "לקט ישראל" קוראת לקיים מצוות מתנות לאביונים ולעזור להאכיל משפחות רעבות

עמותת "לקט ישראל", העוסקת בהצלת מזון והעברתו לאנשים נזקקים, קוראת לציבור: קיימו דרכנו את מצוות "מתנות לאביונים" בחג הפורים ועזרו לנו להאכיל עוד מאות אלפי אנשים רעבים במדינת ישראל.

העמותה יוצאת בקריאה נרחבת לציבור לקיים דרכה את מצוות "מתנות לאביונים" של חג הפורים, זאת נוכח סגירת בתי הכנסת והאפשרות לקיים את המצווה כבשגרה. בקריאתה, מציעה לקט ישראל לתרום סכום סמלי ובכך לקיים את מצוות החג גם השנה.

בשנת 2020 הצילה העמותה מעל 18 אלף טון מזון אשר הועברו ליותר מ-200 עמותות שונות ובכך למאות אלפי אנשים.

בימי שפויים ונטולי קורונה, חצי ממצוות חג הפורים מתקיימות בבית הכנסת, כך למשל, מצוות "קריאת מגילה" ומצוות "מתנות לאביונים", כאשר על הבמה של שליח הציבור ניצבות קופות צדקה למטרות שונות וכל אחד בוחר למי לתרום וכמה כדברי הפסוק "איש כמתנת ידו כברכת השם אלוקייך אשר נתן לך". השנה, נוכח מגיפת הקורונה וההגבלות על בתי הכנסת, מצוות "קריאת מגילה" תתקיים במניינים מצומצמים בחצרות בלבד, בכך עלולה להיפגע מצוות "מתנות לאביונים".

לאור המצב, יזמה השנה עמותת "לקט ישראל" פתרון חלופי למצוות "מתנות לאביונים" בגרסה הדיגיטלית, ומאפשרת תרומה דרך עמוד האינטרנט של העמותה, באישור ופיקוח רבנים, ובה יוכלו התורמים לצאת ידי חובת נתינה "בו ביום".

ג'וזף גיטלר, יו"ר ומייסד לקט ישראל: "בניגוד לבניו של המן הרשע שהיו תלויים על העץ, אנחנו עדיין תלויים אחד בשני, וטוב שכך. פתחו את הלב ותרמו לאלפי האנשים שהקורונה פגעה בהם פגיעה כלכלית קשה, גם השנה כבכל שנה עמותת 'לקט ישראל' תדאג לעשות למאות אלפי נזקקים חג טיפה יותר שמח".

לקט ישראל הוא הארגון היחיד בישראל העוסק בהצלת מזון בלבד. הארגון אחראי לאיסוף וקטיף עודפי מזון איכותיים ומגוונים, וחלוקתם באמצעות עמותות לטובת מאות אלפי נתמכים בכל הארץ הארגון עוסק בקטיף עודפי תוצרת חקלאית ואיסוף ארוחות מבושלות, מיונם וחלוקתם לנתמכים ברחבי הארץ. כמו כן, מתקיימת בקרה על איכות המזון המוצל תוך ווידוא שהינו בעל ערך תזונתי גבוה, וכי הוא נשמר בתנאים מיטביים. מומחים מטעם הארגון מעבירים סדנאות תזונה לאוכלוסיות היעד שמטרתן העלאת מודעות לתזונה נכונה. בשנת 2020 התנדבו כ-37,000 אנשים בפעילויות השונות של העמותה ומעל 200 עמותות ובתי תמחוי נתמכו בידי "לקט ישראל".

לקט ישראל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]