שר האנרגיה שטייניץ: "מזעזע לראות את התמונות מפעילות המחצבות הפיראטיות" - 0404
שר האנרגיה שטייניץ: הפורום לישראל ירוקה

שר האנרגיה שטייניץ: "מזעזע לראות את התמונות מפעילות המחצבות הפיראטיות"

שר האנרגיה, יובל שטייניץ השתתף בכנס שנערך בסוף השבוע בנושא "תופעות החציבה הפיראטית בישראל" אשר יזם 'הפורום לישראל ירוקה' והופתע מהיקף התופעה ונזקיה.

השר שטייניץ אמר במהלך הכנס כי "מזעזע לראות את התמונות מהפעילות של המחצבות הפיראטיות". לדבריו: "חזרנו לארץ אבותינו כדי לבנות אותה ולא כדי להרוס אותה. צריך לפעול ברגישות מרבית כדי לשמור על הארץ. לצערי הפיקוח על המחצבות ביו"ש לא בסמכות משרד האנרגיה אלא בסמכות המנהל האזרחי שכפוף למשרד הכלכלה בנושא זה. אנחנו מנסים לקדם שמחצבות שעובדות כחוק יוכלו לתפקד במדינת ישראל.

אחד הצעדים שאני מנסה לקדם לאחרונה הוא לאפשר ייבוא אגרגטים לתוך מדינת ישראל ממצרים וירדן גם דרך נמלי אשדוד וחיפה, כדי למתן את הפגיעה בנופי ארץ, כך שחלק מהביקוש יסופק על ידי מדינות אחרות. כשזה יתאפשר יקטן הביקוש לאגרגטים מיו"ש.

הרשות מתעלמת מהחציבה הפיראטית ואפילו מעודדת אותה, לצערנו. בתחום המים הצלחנו לשפר את המצב ובתחום החציבה עוד לא. אני מקווה שבאמצעות הפעילות של הפורום לישראל ירוקה והצעדים שאנחנו נוקטים בהם המצב בשטח ישתפר".

השר שטייניץ סיפר בכנס כי קידם קרן לשיקום מחצבות ביהודה ושומרון, שהחלה לפעול בשנה האחרונה: "הצטברו בה כבר 6 מיליון שקלים וצפויים להצטבר בה עשרות מיליוני שקלים, ואנחנו נקצה את הכסף לשיקום מחצבות בשטחי C שפוגעות בנוף".

גלעד אך, מנכ"ל הפורום לישראל ירוקה, אמר בכנס "אנחנו יודעים להצביע היום על 22 אלף דונם של מחצבות פיראטיות. אני חושב שהסיטואציה הזאת יכולה להשתנות. ברגע שהחוק למניעת רעש ומפגעים ממחצבות יוכל בצו אלוף על יהודה ושומרון אני חושב שזה ישנה משמעותית את הסיטואציה" הסביר.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]