ראש אכ"א חדש בצה"ל - אלוף יניב עשור. הרמטכ"ל כוכבי: "צה"ל הוא צבא העם המהווה עוצמתו ומקור כוחו" - 0404
ראש אכ דובר צה"ל

ראש אכ"א חדש בצה"ל – אלוף יניב עשור. הרמטכ"ל כוכבי: "צה"ל הוא צבא העם המהווה עוצמתו ומקור כוחו"

האלוף יניב עשור נכנס היום (ראשון) לתפקידו כראש אגף כוח האדם – כך נמסר מדובר צה"ל, האלוף מוטי אלמוז סיים 4 שנות כהונה בתפקיד. טקס החילופים נערך בבסיס תל השומר במתכונת מצומצמת, בשל הנגיף קורונה.

בטקס נכחו ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, חברי פורום מטכ"ל, ומשפחות אלמוז ועשור. רב-אלוף אביב כוכבי, אמר בטקס: "צה"ל הוא צבא העם המהווה עוצמתו ומקור כוחו. כפועל יוצא מכך, הוא זוכה בחיילים הטובים ביותר ובאופן טבעי למפקדים הטובים ביותר. אלו הטוענים כי הגיעה העת לעבור למודל של צבא מקצועי אינם מבינים שסוד כוחו של צה"ל הוא איכות חייליו ומפקדיו, שתנאי לצבא מקצועי הוא איכות הפיקוד, וזו תיפגע בכל מודל שאינו מודל צבא העם.

חובתי כמפקד הצבא לדאוג למשרתי הקבע, חובת חברי המטה הכללי לדאוג להם, וחובת כל מפקד לדאוג לאנשיו. חובתנו לדאוג להם בכוחות עצמנו, ובראש ובראשונה לספק להם יחס נאות, אתגר ומשמעות. אך חובתנו הנוספת היא להבטיח שיהיו להם תנאים הוגנים וראויים, הן במטרה לתגמל את שירותם התובעני והן במטרה לשמור על איכותם. אנו ערים וקשובים לצרכי המדינה ופתוחים לכל ביקורת, אבל חובתנו לשמור מכל משמר על המשרתים בצה"ל, אשר קובעים את איכותו. כל מי שמנסה לפגוע בהם פוגע במגיניו שלו ומנסר את ענף הביטחון שעליו הוא יושב. כל מי שאינו מוקיר את המסירות והשירות התובעני מחליש את צה"ל ואת ביטחון המדינה".

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]