אם תרצו על כוונת ועדת הבחירות לפסול את פעיליה מלספור קולות בבחירות: "שמירה מפני זיופים מפחידה מישהו" - 0404
אם תרצו על כוונת ועדת הבחירות לפסול את פעיליה מלספור קולות בבחירות: מדברים תקשורת

אם תרצו על כוונת ועדת הבחירות לפסול את פעיליה מלספור קולות בבחירות: "שמירה מפני זיופים מפחידה מישהו"

תנועת "אם תרצו" תקפה היום (ראשון) את ועדת הבחירות לאחר שהודיעה כי תפסול את פעילי "אם תרצו" שנרשמו לתפקיד סופרי קולות במעטפות חיצוניות ולא תאפשר להעסיקם ביום הבחירות.

תנועת "אם תרצו" פנתה ליועמש הבחירות בדרישה שהוועדה תחזור בה מהחלטתה: "לכל אזרח עומדת הזכות להגיש מועמדות לתפקיד בוועדת הבחירות המרכזית. החלטת ועדת הבחירות המרכזית אינה מבוססת בדין, היא התקבלה ללא שימוע ועולה ממנה ניחוח כבד של משוא פנים. משתמע ממנה אף לשון הרע כלפי תנועת "אם תרצו", שכן אזכור שמה של בהודעה לתקשורת עלול להתפרש כאילו מרשתי חרגה מהוראות הדין".

עו"ד ערן בן ארי, יועמ"ש תנועת "אם תרצו", פנה במכתבו לוועדת הבחירות ודרש כי הוועדה תחזור בה מהחלטתה ותודיע בהודעה לתקשורת כי מי שנרשם דרך המאגר הנדון יהיה רשאי להתמודד לכל תפקיד.

לדבריו: "הקישור להרשמה הגיע לידי "אם תרצו" בדרכים חוקיות והיא פעלה לפי מיטב המידע שעמד לרשותה ואין היא אחראית לדליפה שאירעה בחברה המספקת שירותים לוועדת הבחירות. תנועת "אם תרצו" שומרת לעצמה הזכות לנקוט כל הליך, לרבות הליך אזרחי בעילת לשון הרע, ככל שועדת הבחירות לא תחזור בה מהנטען כלפיה בהודעה שפרסמה".

מתן פלג יו"ר תנועת אם תרצו: "התנהלותה של וועדת הבחירות רק מוכיחה עד כמה חשובה היוזמה שלנו לטוהר הבחירות. אם הקריאה הלגיטימית והמתבקשת מכלל אזרחי ישראל ובמיוחד לפעילי התנועה הציונית הגדולה בישראל לקחת חלק בשמירה מפני זיופים, מפחידה מישהו, הרי שהדבר מעיד עליו יותר מעל כל אחד אחר. אנחנו מחזקים את ידי כלל האזרחים האכפתיים שנרשמו והתקבלו עד כה לתפקידי הקלפיות וקוראים להם להמשיך ולהירשם לתפקידים נוספים שטרם אויישו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]