ח"כ קלנר לשר הביטחון גנץ: עצור פריצת הדרך מכפר המרצחים ליישוב איתמר - 0404
ח ועד היישוב איתמר

ח"כ קלנר לשר הביטחון גנץ: עצור פריצת הדרך מכפר המרצחים ליישוב איתמר

בדיוק לפני עשר שנים בערב שבת, ו' אדר, אירע אחד מאירועי הטרור המחרידים שקרו במדינת ישראל. אהוד ורות פוגל ושלושת ילדיהם יואב, אלעד והדס התינוקת בת השנה, נרצחו במיטותיהם, על ידי מחבלים, מהכפר עוורתא הסמוך.

מאז הרצח נשמר עד עתה נשמר השטח שבין הכפר עוורתא לאיתמר כשטח סטרילי כחלק מאסטרטגיית ההגנה על הישוב.

דווקא בשבוע האחרון, בו מציינים עשר שנים לפיגוע שזעזע את המדינה, סוללת הרשות מתחת לאף של הגורמים הבטחוניים בשטח שתי דרכים האחת מעוורתא לאיתמר והשנייה מעוורתא לכפר עקרבה שעובר לאורך רכס איתמר, זאת על אף שישנם כבישים נרחבים שניתן להעזר בהם ואין בדרכים הללו צורך ממשי.

על רקע פריצת הדרך וסלילת הכבישים מכפר המרצחים עוורתא פנה ח"כ אריאל קלנר לשר הביטחון גנץ בדרישה שיעצור את המהלך שעשוי לסכן את ביטחון תושבי היישוב איתמר.

ח"כ קלנר: "זכור את אשר עשה לך עמלק. לפני 10 השנים נרצחו בבית הזה בני משפחת פוגל. המרצחים נכנסו לבית בלילה ורצחו בדקירות סכין רבות את יואב בן ה-10, לאחר מכן רצחו את אלעד בן ה-4, בדקירות ובחניקה. לאחר מכן פנו לחדר ההורים ורצחו את האב אהוד ואת האם רות. לאחר שיצאו הרוצחים חזרו לבית כדי לחפש נשק, וכששמעו שם את בכייהּ של התינוקת הדס, בת השלושה חודשים, רצחו גם אותה בדקירה חזקה בראשה.

היום הזדזעתי לראות שמכפר המרצחים פרצו דרך לכיוון איתמר. פניתי לשר הביטחון לבלום זאת לאלתר. לא נשכח ולא נסלח ובבניין הארץ ננוחם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]