עשרה טלפונים ניידים נתפסו בגופו של מחבל בבית הסוהר ׳עופר׳ דקות לפני שנקלט בכלא - 0404
עשרה טלפונים ניידים נתפסו בגופו של מחבל בבית הסוהר ׳עופר׳ דקות לפני שנקלט בכלא דוברות שב"ס

עשרה טלפונים ניידים נתפסו בגופו של מחבל בבית הסוהר ׳עופר׳ דקות לפני שנקלט בכלא

ביום שבת האחרון לפנות בוקר, הובא לבית סוהר ׳עופר׳ מחבל ערבי כבן 21, מתחנת מעלה אדומים. במהלך קליטת המחבל התקבלה אינדיקציה המרמזת על הימצאות אמצעים אסורים בגופו של העצור.
לאור הכחשת המחבל, נבדקו מדדים שנמצאו לא תקינים והדגישו את החשד לפלילים. המחבל פונה להמשך בדיקות בביה"ח ׳שערי צדק׳ ולאחר צילום אושש החשד ונצפו בבטנו גופים זרים. לאחר כשלוש שעות פלט העצור 3 חבילות עטופות בניילון ובתוכם 10 רט"נים מסוג ׳סרסור׳ שנועדו למסירה בתוך הכלא.

גונדר משנה חיים כהן, מפקד בית סוהר ׳עופר׳: ״לאורך כל הליך הקליטה התעקש העצור כי הוא אינו נושא שום אמצעי אסור וניסה בכל דרך לסיים את הקליטה מהר ככל שניתן ולהכנס לאגפים. סוהרי היחידה, בעלי נסיון של שנים, הבחינו בהתנהלותו המחשידה והבינו שהעצור לא תמים כפי שהוא מנסה להציג עצמו. לבסוף שהוצג לעצור צילום הרנטגן של בטנו המלאה בטלפונים – הוא הודה במעשה וביקש עזרה מהצוותים שיוציאו ממנו את החבילות. נמשיך למנוע ולסכל פעולות טרור מתוך כותלי בית הסוהר״.

כזכור, הברחות הטלפונים הסלולרים לבית הסוהר וניהול הטרור מתוך הכלא על ידי המחבלים הכלואים מתאפשרים רק בשל כניעת השב"ס לדרישות המחבלים שלא לשבש את הקליטה הסלולרית בתוך בתי הכלא (בהם אסור להחזיק מכשיר סלולרי). בעבר שובשה הקליטה אך שביתת רעב של המחבלים הכלואים הובילה לביטול ההחלטה לשבש את הקליטה וכך מאפשר למעשה שירות בתי הסוהר למחבלים להמשיך בהברחות שלעיתים נתפסות ולעיתים חודרות לתוך תאי האסירים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]