רה״מ: ״עם תו ירוק תוכלו להנות מחדרי כושר, מסעדות וטיסות - הכל בזהירות״ - 0404
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

רה״מ: ״עם תו ירוק תוכלו להנות מחדרי כושר, מסעדות וטיסות – הכל בזהירות״

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין ביקרו הערב במכון הכושר ׳שר פיטנס׳ בפתח-תקווה, לקראת פתיחת הענף מחר באמצעות התו הירוק.

ראש הממשלה נתניהו אמר: ״זה התו הירוק, ניתן לראות אותו. כל אחד מכם יוכל להיכנס מחר לאפליקציה, אני מניח שיהיו בעיות בהתחלה. התו הירוק פותח בהדרגה את המדינה. אנא, השתמשו בזה, זה מיועד למענכם.

אני מבקש מכל מי שלא התחסן – לכו להתחסן, יהיה לכם תו ירוק ותוכלו גם אתם ליהנות ממנו, זאת אחריות שלכם. אנחנו מחסנים כרגע בקצב של בערך 30 אלף חיסונים ביום מעל גיל 50, שם עיקר התחלואה והתמותה. בשבועיים הקרובים אנחנו מתכוונים לחסן למעלה מ-95% בגילאים האלה. אני מבקש מכם – לכו להתחסן, קבלו את התו הירוק ותתחילו לחזור לחיים.

אני מבקש להבהיר למה פותחים קודם את חדרי הכושר לפני החינוך – אנחנו פותחים את החינוך אבל חשוב להבין – יש מגפה, יש מוטציה בריטית שמכה בצעירים, אנחנו עדיין לא יודעים את האפקט שלה. אף על פי שהרבה מאוד מהילדים יילכו ללימודים, אנחנו עושים את זה בהדרגה. בשבועיים האלה אנחנו פותחים ראשית את מה שניתן ללכת אליו עם תו ירוק. במסחר אין לנו אפשרות לצערי לעשות תו ירוק מכיון שיש שם שירותים חיוניים, כמו מרפאות, בתי מרקחת, מזון ולכן שם אין לנו אפשרות לעשות תו ירוק.

אנחנו עושים זאת בצורה מדורגת, כל מי שיש לו את התו הירוק, יכול ליהנות מחדרי הכושר, בתי הקולנוע בקרוב, מסעדות, טיסות אבל עושים הכל בזהירות. בזמן הזה אני מבקש מכולם ללכת ולהתחסן. בסוף התו הירוק האמיתי זה המסכה, החיסון והכרטיס״.

עוד הוסיף רה״מ נתניהו: ״בעניין המפגע הסביבתי שמטפלים בו עכשיו, אני ביקשתי להביא לישיבת הממשלה הקרובה דיווח על המקרה שעדיין חוקרים אותו, לא ידוע עדיין מה הנסיבות שהביאו למקרה הזה. אנחנו בקשר עם כל ראשי הרשויות״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]