ביהמ"ש הורה לשחרר ארבעה מהיהודים העצורים בשב"כ ומתח ביקורת חריפה על נציגי ימ"ר ש"י - 0404
ביהמ ארגון חוננו

ביהמ"ש הורה לשחרר ארבעה מהיהודים העצורים בשב"כ ומתח ביקורת חריפה על נציגי ימ"ר ש"י

בית משפט השלום בנצרת הורה היום (שישי) על שחרורם של ארבעה מהעצורים בתיק הנחקר על ידי ימ"ר ש"י והשב"כ למעצר בית של 5 ימים. בימ"ש דחה את בקשת המשטרה, שדרשה כי הארבעה יהיו במעצר בית של 10 ימים וכי יפקידו סכום כספי כתנאי לשחרורום.

באופן חסר תקדים, תקף סגן נשיא בימ"ש השלום בנצרת, השופט מורן מרגלית, את נציג ימ"ר ש"י אבי טבעוני בתחילת הדיון, על כך שהסתיר מידע מבית המשפט, על שענה בחוצפה לבית המשפט, על כך שהתנהלות ימ"ר ש"י אינה מאפשרת התנהלות יום דיונים בצורה נאותה ועל כך שפגע בזכויות העצורים. השופט הורה למפקד ימ"ר ש"י לספק לבית המשפט תשובות בעניין בתוך 7 ימים. לדברי השופט מדובר ב"חוצפה שלא נתקלתי בה מעודי בדיונים".

בתוך כך, בית המשפט קיבל את בקשת המשטרה בקשר לעצור החמישי והורה על מעצרו ב-5 ימים נוספים, לצורך מתן אפשרות לפרקליטות להגיש כתב אישום בעניינו.

את כל העצורים ייצגו עו"ד אברהם סופר ועו"ד עדי קידר מארגון חוננו.  עו"ד קידר מסר: "היום הגיעו החשודים לבית המשפט ומסתבר שחרף ההצרות הבומבסטיות בדיונים הקודמים לגבי חומרת העבירות והראיות כנגד החשודים הורה בית המשפט על שחרורם של ארבעת החשודים ובכך בעצם הסתיימה הפרשה בעניינם.

מצד שני לגבי אחד החשודים הוגשה הצהרת תובע אנחנו טענו בפני בית המשפט שהצהרת התובע הוגשה בניגוד להוראות לחוק ובשלב זה בית המשפט לא קיבל את הטענה שלנו ואנחנו כמובן נערר על ההחלטה וברגע שנעיין בכתב האישום ובחומרי חקירה אני סמוך ובטוח שנגלה כמה פגמים משמעותיים ונקווה שגם החשוד הזה בסופו של יום ישוחר ממעצר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]