הכתבה ב״כאן״ על האגרות המיותרות ״שכחה״ את האגרה הכי מיותרת - כל תאגיד השידור - 0404
הכתבה ב״כאן״ על האגרות המיותרות ״שכחה״ את האגרה הכי מיותרת – כל תאגיד השידור 0404

הכתבה ב״כאן״ על האגרות המיותרות ״שכחה״ את האגרה הכי מיותרת – כל תאגיד השידור

אמש (חמישי) שודרה בערוץ כאן 11 כתבה צבעונית על מגוון אגרות מיותרות שהציבור נאלץ לשלם. כך לדוגמא, הביאו שם את האגרה המוזרה על דייג בים המלח. אכן, תקנות טיפשיות קבעו מגוון אגרות למשרדי ממשלה שונים – אגרות מיותרות, לא מציאותיות וכאלה שיש לבטלן מייד.

הכתבה הצבעונית אכן נגעה בנקודה שהציבור מחוייב לשלם על מוצר שממש אינו מעוניין לשלם עליו ואין כל צורך או צידוק שיעשה כן.

בכאן 11 שכחו את האגרה הגדולה ביותר בישראל שנאלץ הציבור לשלם – על השידור הזה עצמו. תאגיד השידור כאן גוזל מהציבור בכל שנה קרוב למיליארד ש״ח. יש האומרים שאפילו יותר – זולג מתקציבו המטורף גם ככה (כ-750 מיליון ש״ח בשנה).

עד לרגע זה יש בישראל כאלה שלא מודעים לעובדה שהם משלמים את המשכורות של כלל עובדי התאגיד באמצעות תשלום רישיון הרכב שלהם (בתוכו קיים סעיף על תשלום אגרה לתאגיד השידור הציבורי). הם לא מודעים לעובדה על כלל התשלומים – כל העיתונאים המוכרים והפחות מוכרים מקבלים משכורות מנועה מתל אביב, מדוד מחדרה, ממשה מבית שאן, מהדסה מבית אל, מאילנה מירושלים וגם ממני – בועז מקריית אתא. אנחנו, כולנו, משלמים את שכרם, משלמים על כל כוס קפה ששותים כלל עובדי התאגיד, משלמים על הרכב שלהם, על הדלק, משלמים על הצלמים, המנקה, הבמאי, אנשי הסאונד, הגרפיקאים, נייר הטואלט בשירותים, סבון הכלים וכל דבר שרק תדמיינו שנמצא במפלצת הציבורית המיותרת הזאת.

כן, גם אבי מרחובות שאולי בדיוק עשו עליו כתבה מכפישה, משלם עליה מכספו. על הסדרה המרתיחה ״היהודים באים״ כולנו משלמים וכך על כל פריים אחר מכל סדרה או תוכן אחר שמשודר במפלצת הכסף. כן, גם את ואתם – שקוראים כעת את הטור הזה. אם אתם דתיים ומתנגדים לעבודה בשבת – דעו שאתם משלמים מכספכם ומממנים עבודה בשבת במסגרת כל שידורי התאגיד גם ביום המנוחה של העם היהודי הקבוע בחוק.

כן, אתם משלמים גם על תחנות שכלל לא ידעתם שקיימות ואני לא מתכוון רק לרשת א׳. אתם משלמים על ״קול המוסיקה״ ואפילו על תחנה שמשדרת בפרסית. אתם משלמים על כל מה שקשור בתאגיד הזה. תביעה שהתאגיד חוטף על כתבה לא נכונה או על לשון הרע – אתם משלמים. אתם משלמים לעורכי הדין ואתם משלמים גם את התשלום שייקבע בית המשפט לטובת התובע. הכל הכל, כולל קנס או דו״ח חנייה שיקבל מי מהמוני העובדים של כאן.

למה הדבר דומה? לכך שמדינת ישראל תחליט מחר שעם ישראל יממן את כל הגננים בישראל ו/או שרברבים/פנצ׳ר-מאכרים/חקלאים/מורים לגיטרה או מדריכי יוגה ועוד ועוד ועוד. לאף אזרח אי אפשר להסביר בצורה הגיונית מדוע הוא צריך לממן משכורת של עיתונאי או את כוס הקפה והבורקס שהוא מכניס לפיו.

את כל האגרות המיותרות, מרתיחות ובלתי נתפסות האלה לא ציינו בכתבה בכאן על האגרות שיש לבטל. על עצמם הם ״שכחו״ לספר.

הגיע הזמן לסגור את תאגיד השידור הציבורי. אם הם כל כך טובים, או לפחות מרגישים כך – שינהלו את עצמם לבד. לא מכספי ציבור. (בתמונה: הכתבה בכאן על האגרות המיותרות).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]