ביזיון | הרשות החלה לפרוץ כבישים מכפר המרצחים עוורתא לאיתמר. דגן: "שוב מפקירים את ביטחון תושבי היישוב" - 0404
ביזיון | הרשות החלה לפרוץ כבישים מכפר המרצחים עוורתא לאיתמר. דגן:

ביזיון | הרשות החלה לפרוץ כבישים מכפר המרצחים עוורתא לאיתמר. דגן: "שוב מפקירים את ביטחון תושבי היישוב"

10 שנים לאחר רצח חמישה מבני משפחת פוגל ביישוב איתמר, החלו תושבי כפר המרצחים עוורתא הסמוך שממנו יצאו המחבלים, לסלול שתי דרכים מהכפר לאיתמר ומעוורתא לכפר עקרבה שעובר לאורך רכס איתמר, זאת על אף שישנם כבישים נרחבים שניתן להעזר בהם ואין בדרכים הללו צורך ממשי.

בישוב איתמר, שהתגבר בשנים האחרונות על פיגועי הטרור וקלט בשנה האחרונה עשרות משפחות חדשות, נחרדו למראה הטרקטורים העובדים במרץ רב בימים האחרונים, על אף פניית המועצה האזורית שומרון וועד הישוב לגורמי הבטחון הבכירים. הללו גוררים רגליים ובינתיים הסתיימה סלילת 90% מהדרך מעוורתא לאיתמר כמו כן הכביש מעוורתא לעקרבה, שעובר לכל אורך רכס איתמר נמצא בשלבי תכנון מתקדמים ועומד לפני יציאה לביצוע.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, שלח מכתב חריף לאלוף הפיקוד תמיר ידעי ולשר הבטחון בני גנץ, בו קרא להם להורות באופן מיידי מסיבות בטחוניות לעצור את סלילת הכביש מכפר המרצחים לישוב איתמר: "בדיוק 10 שנים לאחר הרצח שוב מפקירים את ביטחון תושבי איתמר. אנחנו רואים כאן לצערנו עצימת עיניים, אל מול סיכון ברור של התושבים. לא יעלה על הדעת שבעוד אנו מקיימים אזכרה לנרצחים, מציינים עשר שנים לרצח שאין אדם בישראל שמסוגל לשכוח אותו, תסלול הרשות דרך טרור לעבר הישוב. ובטחון התושבים יופקר".

דגן הוסיף: "אין בכבישים הללו צורך תחבורתי אמיתי, הכבישים הללו קרובים לאיתמר יותר מאשר לעוורתא, אין בכך צורך, לא לשם בנייה, לא לשם התרחבות. כל המטרה היא לכתר את איתמר ולהוות סיכון ביטחוני, אנחנו דורשים עצירת העבודות לאלתר, כפי שידעו לעשות בעשר השנים האחרונות גורמי הבטחון בשטח".

מצה"ל נמסר ל-0404: "נושא פריצת הציר מוכר בצה״ל. יודגש כי היישוב איתמר הוא בעל תשתית הגנתית רחבה מאוד, הכוללת אלמנטים פיזיים ואיסופיים שונים. כמו כן, במרחב פועלים כוחות שמבצעים משימות ביטחון שוטף מגוונות להגנת היישוב. יתר על כן, צה״ל מקיים הערכות מצב שוטפות, בהתאם למציאות הביטחונית המשתנה ולאיומים בשטח, וזאת כדי להמשיך ולפעול לשמירה מיטבית על ביטחון תושבי היישוב".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]