רה״מ הודה לפוטין על החזרת הצעירה מסוריה: ״ביקשתי והוא פעל״. מצבה מוגדר טוב - 0404

רה״מ הודה לפוטין על החזרת הצעירה מסוריה: ״ביקשתי והוא פעל״. מצבה מוגדר טוב

בהמשך למאמצים של ראש הממשלה בנימין נתניהו מול נשיא רוסיה ולדימיר פוטין – האזרחית הישראלית הועלתה על מטוס בדרכה לישראל וזאת לאחר שחצתה את הגבול לסוריה והוחזקה בידי הסורים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: ״לפני ימים אחדים צעירה ישראלית חצתה את הגבול לסוריה. שוחחתי פעמיים עם ידידי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. ביקשתי את עזרתו כדי להשיב אותה, והוא אכן פעל. אני מבקש להודות לו על שנרתם שוב להשבת אזרחים ישראלים ארצה. ישראל תמיד עשתה ותמיד תעשה כל מה שביכולתה כדי להשיב את אזרחינו לארץ. אני מבקש להודות לנשיא המדינה, ראש המל״ל, מתאם השבויים והנעדרים, צה״ל, שב״כ, מוסד, משרד הביטחון, משרד החוץ ולכל מי שעזר בפעולה החשובה הזאת. תודה לכם״.

משלחת ישראלית בראשות ראש סגל רה"מ אשר חיון ומתאם השבויים והנעדרים ירון בלום, בהשתתפות נציגי מל"ל ורופאה, עשתה דרכה מרוסיה לישראל יחד עם הישראלית שהוחזרה מסוריה. הנסיעה תואמה ע"י המל"ל. רופאה ישראלית בדקה את הישראלית שקבעה שהיא מרגישה טוב. הישראלית שוחחה עם משפחתה.

ראש הממשלה נתניהו שוחח עם נשיא רוסיה פוטין פעמיים בימים האחרונים, בתאריכים 8.2.21 וב-13.2.21, וביקש לסייע לישראל כדי להשיב אזרחית ישראלית. הנשיא פוטין נענה בחיוב לבקשת ראש הממשלה נתניהו שהודה לו על הסיוע. ראש המל"ל והיועץ המדיני לנשיא רוסיה המשיכו ברצף שיחות על מנת להשלים את פרטי החזרת האזרחית.

מדינת ישראל מבקשת להביע הערכה לפעולות נשיא רוסיה וכמחווה של רצון טוב ישראל החזירה לסוריה שני רועי צאן שנכנסו לישראל וכן תקצר בשלושה חודשים את עבודות השירות (באמצעות חנינה) של ניהאל אל-מקת.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]