הזפת בחופים | השרה לאיכות הסביבה תקיים הערכת מצב: "נמצה את הדין עם האחראים" - 0404
הזפת בחופים | השרה לאיכות הסביבה תקיים הערכת מצב: יוסף סגל, סיירת החוף

הזפת בחופים | השרה לאיכות הסביבה תקיים הערכת מצב: "נמצה את הדין עם האחראים"

על רקע הזיהום בחופים שגורם לתמותה נרחבת של בעלי חיים בים, ובניהם צבי ים ולוויתן שנפלט היום מת אל החוף, השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל, תקיים הערב (חמישי) ב-20:30 הערכת מצב נרחבת עם גורמי המקצוע במשרד להגנת הסביבה וכלל הגורמים הרלוונטיים, כדי לבחון את הפעולות המתבצעות בשטח, הפעולות לאיתור מקור הזיהום והצפי לימים הקרובים. בהערכת המצב ייבחנו פעולות ההמשך לטיפול בגושי הזפת ולאיתור מקור הזיהום.

ביומיים האחרונים אותרו נחיתות של זפת בחופי 16 רשויות מקומיות בישראל: המועצה אזורית מטה אשר, עכו, חיפה, טירת הכרמל, חוף הכרמל, ג'יסר א-זרקה, חדרה, עמק חפר, חוף השרון, נתניה, הרצליה, תל אביב, בת ים, ראשון לציון, אשדוד, וחוף אשקלון שבה התגלו הבוקר נחיתות זפת.

על פי סוג הזפת ומרקמה, ההערכה היא כי מדובר בפליטה של שמנים או נפט מכלי שייט שעבר מול חופי ישראל. אנשי היחידה הימית נמצאים בקשר עם המרכז במלטה REMPEC (מרכז אזורי לתגובה לזיהומי ים וחופים במזרח התיכון) ועם הסוכנות האירופית EMSA, בניסיון לבדוק מקורות אפשריים לאירוע מסוג זה.

המשרד להגנת הסביבה הגדיר את האירוע כ"בין-מקומי" ברמה TIER 2B- באירוע כזה, לא ידוע מקור הזיהום ופעולות הניקוי מבוצעות על-ידי בעלי תוכניות החירום המקומיות שנפגעו מהזיהום, בהנחיית היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית של המשרד להגנת הסביבה. (בתמונה: צב ים מלא בזפת בחוף ניצנים)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]