מזעזע: לוויתן וצבי ים מלאים בזפת נפלטו מתים אל החוף | צפו - 0404
צילום: דוד חלפון רשות הטבע והגנים

מזעזע: לוויתן וצבי ים מלאים בזפת נפלטו מתים אל החוף | צפו

מי מזהם את הים וגורם להרג של בעלי חיים רבים? לוויתן וצבי ים מלאים בזפת נפלטו מתים אל חוף ניצנים. מדובר בזיהום החולש על פני חופים רבים בישראל ונובע, ככל הנראה, מדליפה של נפט לים. לא ברור בשלב זה מי אחראי למחדל.

פקח רשות הטבע והגנים דוד חלפון הגיע לחוף וראה כי מדובר בגור של לוויתן מצוי בגודל עשרה מטרים. ד״ר אביעד שיינין מתחנת מוריס קאן לחקר הים ועמותת דלפיס הסביר כי "מדובר בלוויתן מצוי. מדובר באירוע נדיר יחסית. התיעוד האחרון של לוויתן מצוי באיזור היה ב-2016. בדרך כלל מגיעים לאיזורנו פרטים צעירים. גם במקרה הזה מדובר בפרט צעיר 10 מטר בבגרות מגיעים בים התיכון 20 מטר ובאוקיינוסים מגיעים ל-24 מטר. בעל החיים השני בגודלו אחרי הלוויתן הכחול בעולם. הם נפוצים במערב הים התיכון אך נדירים באגן המזרחי".

שאול גולדשטיין מנכ״ל רשות הטבע והגנים: "אירוע זיהום הזפת מסתבר כאירוע גדול ומאוד וחמור מאוד עם נזק סביבתי גדול מאוד שייקח לנו זמן רב לטפל בו. אנחנו קוראים למשרד להגנת הסביבה לחקור את האירוע ולמצוא את האשמים ולהעניש אותם בחומר הדין".

דוד חלפון רשות הטבע והגנים

בנוסף ללוויתן, בקבוצת הוואטצאפ "דוברות וכתבים – הבמה הפתוחה" פורסמו תמונות שמוכיחות כי מדובר בזיהום נרחב שגרם להרג של בעלי חיים רבים, ביניהם דגים וצבי ים. 

יוסף סגל, סיירת החוף

יוסף סגל, סיירת החוף

יוסף סגל, סיירת החוף

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]