צעד אחד לפני האויב: ישראל החלה בפיתוח "חץ 4" יחד עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים - 0404
צעד אחד לפני האויב: ישראל החלה בפיתוח משרד הביטחון והתעשייה האווירית

צעד אחד לפני האויב: ישראל החלה בפיתוח "חץ 4" יחד עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים

מנהלת "חומה" במשרד הביטחון והסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDAׁׂׂׂׂׂׂׂׂ) החלו בפיתוח "חץ 4" יחד עם התעשייה האווירית.

"חץ 4" יהיה הדור הבא במערך הטילים של מערכת הנשק "חץ", הכוללת כיום את מיירטי "חץ 2" וחץ 3" ויהיה טיל מיירט בעל יכולות משודרגות. המיירט החדש ייתן מענה למגוון רחב של איומים עתידיים, ויחליף בעתיד את "חץ 2", בו נעשה שימוש כיום.

ראש מנהלת "חומה" במפא"ת, משה פתאל: "פיתוח 'חץ 4' מותנע בעיתוי סמלי, 30 שנה לאחר מלחמת המפרץ, שבעקבותיה הוקמה מנהלת "חומה" ויצאה לדרך תוכנית ההגנה מטילים המשותפת לישראל ולארה"ב. בשלושה עשורים הקמנו את מערך ההגנה מטילים המתקדם בעולם, המונה ארבע שכבות מבצעיות מוכחות. אנחנו ממשיכים להסתכל קדימה לעבר האיומים והיכולות הבאות. ל'חץ 4' יהיו יכולות טיסה ויירוט יוצאת דופן, והן יבטיחו שמדינת ישראל תמיד תהיה צעד אחד לפני אויביה".

שר הביטחון, בני גנץ: "לצד פיתוח היכולות ההתקפיות החיוניות, מערכת הביטחון פועלת כל העת לחסום את שמי ישראל מול איומים בליסטיים- בבנייה מתמדת של מערך רב שכבתי. פיתוח "חץ 4", יחד עם שותפינו האמריקניים, יביא לקפיצת מדרגה טכנולוגית ומבצעית בשדה הקרב העתידי, אל מול איומים שמתפתחים כל העת במרחב המזרח תיכוני ומעבר לו. אני מברך את מנהלת 'חומה' במפא"ת שחוגגת בימים אלו 30 שנה להקמתה , את הסוכנות האמריקנית להגנה מטילים ואת התעשייה האווירית, שבזכותם אנו מגנים באפקטיביות על העורף הישראלי".

ראש הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים, אדמירל ג'ון היל: "חץ 4 הינה תוכנית משותפת ל- MDA ולמנהלת חומה ומבטאת את מחויבותה של ארה"ב לסייע למדינת ישראל בחיזוק מערך ההגנה הלאומי נגד איום הטילים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]