הפרקליטות בעתירה לביהמ"ש: להכריז על אזרח ישראלי החשוד ברצח בר הסגרה להונגריה - 0404
הפרקליטות בעתירה לביהמ 0404

הפרקליטות בעתירה לביהמ"ש: להכריז על אזרח ישראלי החשוד ברצח בר הסגרה להונגריה

המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים עתירה להכריז על תאופיק נאסרה, אזרח ישראל, בר הסגרה להונגריה על מנת להעמידו שם לדין בגין עבירות רצח וגרימת סיכון לציבור.

על פי בקשת ההסגרה שהוגשה על ידי רשויות הונגריה, ביום 21.10.2018, בשעת בוקר מוקדמת, בעיר קאפושוואר שבדרום מערב הונגריה, הוזעקו מכבי האש לדירה שבה פרצה שריפה. כשהגיעו למקום נאלצו הכבאים לפרוץ את הדלת שהייתה נעולה. בתוך פעולות הכיבוי הם איתרו שתי גופות נשים כשעליהן סימני חבלה, ואילו את המבוקש מצאו במרפסת הדירה כשהוא ללא פגע. שתי המנוחות זוהו ככריסטינה קובאץ', בת 21, שעמדה בקשר רומנטי עם המבוקש, ואמה, מוניקה קקאי, בת 48.

המבוקש נלקח לתחנת המשטרה ונחקר כעד לאירוע; לדבריו, הזעיק את מכבי האש אחרי שפרצה בדירה אש, ואחרי שניסה להציל לשווא את בת זוגו. כבר למחרת שב לישראל.

אולם, חקירת המשטרה, שבמסגרתה נגבו דוחות מומחי שריפה ומומחי רפואה משפטית, העלתה כי הדירה הוצתה במספר מוקדים שאין ביניהם קשר; סימני מאבק הצביעו על כך שהקורבנות הותקפו; נתיחת הגופות העידה כי השתיים מצאו את מותן בחנק שנגרם מהפעלת לחץ, וכי לעשן השריפה היה חלק קטן – אם בכלל – בגרימת המוות. משכך, ומכוח האמנה האירופית בדבר הסגרה, שבה חברות שתי המדינות, פנו רשויות הונגריה לישראל בבקשה כי תסגיר לידיהן את המבוקש כדי שיועמד לדין בהונגריה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]