מתגייסים למען המאמץ הלאומי: 95% מתלמידי ישיבות ההסדר כבר התחסנו נגד קורונה - 0404
מתגייסים למען המאמץ הלאומי: 95% מתלמידי ישיבות ההסדר כבר התחסנו נגד קורונה 0404

מתגייסים למען המאמץ הלאומי: 95% מתלמידי ישיבות ההסדר כבר התחסנו נגד קורונה

נתונים מעודדים מאוד על היקף ההתחסנות מבין תלמידי ישיבות ההסדר בכל רחבי הארץ. באיגוד ישיבות ההסדר ובישיבות מדווחים על היענות של למעלה מ-95% מהתלמידים שרשאים להתחסן בהתאם לתוואי משרד הבריאות, כאשר בישיבות מכוונים ליעד אופטימלי של 100% חיסון.

ההיענות הגבוהה היא תולדה של מאמצי הסברה, עידוד ותמיכה מצד רבני הישיבות שמובילים למוטיבציה גבוהה במיוחד, זאת לצד כמיהה גדולה מצד התלמידים לחזור בהקדם לשגרת לימוד ויכולת לקיים שגרת חיים נורמלית. בנוסף לכך, ההתגייסות הלוגיסטית מסביב לשעון מצד ראשי הישיבות הכוללת הסעות פרטניות עבור התלמידים למוקדי החיסון בעירם מעניקה אף היא רוח גבית למבצע החיסונים המוצלח.

בין הישיבות עם אחוזי ההתחסנות הגבוהים עומדות ישיבות רמת השרון ומעלה אפרים עם 100% מחוסנים מבין התלמדים, ישיבות קריית שמונה ועתניאל מדווחות על 99% מכלל התלמידים, ישיבת ירוחם עם 95% התחסנות, ישיבת הגולן עומדת על 95% התחסנות, כאשר ישיבות רבות נוספות מדווחות על אחוזי חיסון דומים. כאמור, מבצע החיסונים נמשך בימים אלה ביתר שאת כשהישיבות ממשיכות לשלוח את תלמידיהן להתחסן בתקווה להשלים את המהלך במלואו.

בישיבת עותניאל, שרושמת 99% מתחסנים, מספרים כי "פתחתנו בישיבה ארבע קבוצות ווטסאפ, וכל תלמיד נכנס לקבוצה של הקופה שלו. בכל פעם ששמענו על מוקד חיסונים בקרית גת, ערד או כל מקום קרוב אחר שבו היה חשש לאובדן חיסונים יקר מיהרנו להגיע ולתת כתף, ותלמידי הישיבה התייצבו באופן מידי במוקדי החיסון. בכל הסעה מונה אחראי שדאג להוריד את התלמידים על פי רמת העומס באותו מוקד על מנת למנוע התקהלות מסוכנת במקום".

רמ"ט איגוד ישיבות ההסדר, אורי פינסקי: "משמח אותנו מאוד לראות את התלמידים מבינים את החשיבות הרבה שיש להצטרף למאמץ הלאומי ולהתחסן. מעבר להיענות הגבוהה לחיסון, אנו עדים לתופעה מרגשת שבה תלמידי ישיבות ממהרים להיכנס מתחת לאלונקה ולהגיע למוקדים שדיווחו כי נותרו רזרבות חיסון שקיים חשש שתוקפן ייפוג. כולנו תקווה ששיעור ההתחסנות במדינה יעלה, התחלואה תרד, וישראל תהיה הראשונה להיחלץ ממשבר הקורונה, ובכך עולם הישיבות יוכל לחזור למתכונת לימוד תורה טרום עידן הקורונה למען כלל ישראל". (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]