שר הבריאות אדלשטיין: "כשיש מגפה לא מקשיבים למי שאין לו שום מושג ברפואה" - 0404
שר הבריאות אדלשטיין: יוסי איפרגן, לע"מ

שר הבריאות אדלשטיין: "כשיש מגפה לא מקשיבים למי שאין לו שום מושג ברפואה"

שר הבריאות יולי אדלשטיין וממונה הקורונה פרופ' נחמן אש ביקרו היום (רביעי) במפעל סודהסטרים בנגב, שם החלו אתמול במבצע חיסונים של העובדים. את השניים ליווה כפיר סוויסה, סמנכ"ל התפעול ומנהל מפעל סודהסטרים וגלית צוקר, סמנכ"ל משאבי אנוש גלובלית.

במפעל קיימו מסע הסברה נרחב לעודד את החיסונים בקרב העובדים. כמו במפעל זה, משרד הבריאות ומד"א פועלים עם מקומות עבודה רבים נוספים ברחבי הארץ להביא את החיסונים ישר למקום העבודה של האזרחים.

שר הבריאות אדלשטיין: "היום קורה כאן דבר מדהים. אנחנו פועלים כדי להתגבר על תופעה של אנשים שלא מגיעים להתחסן בגלל פייק ניוז. חשבנו על להגיע לאנשים לעבודה. סודהסטרים התגייסו לסייע במאמץ הלאומי של החיסונים. נמצאים כאן החבר'ה של מד"א ויש מאות אנשים מחוסנים.

אני רוצה לומר לכם: כשאצבע כואבת לנו אנחנו הולכים לרופא. כשיש מגפה אנחנו מקשיבים לאנשים שאין להם שום מושג ברפואה!? במאמץ הסברתי שלכם התגברתם על תופעות הפייק ניוז, וכל הכבוד שכך.

עם האוכל בא התיאבון. תעשו מאמץ שכל אחד מהעובדים יחזור הביתה ויגיד למבוגרים, לבן הזוג או בת הזוג: אני מחוסנת אבל מה איתך? אם תצליחו להביא אנשים נוספים נצליח לצאת מהמגם פה הזאת ולחזור לחיים".

ממונה הקורונה פרופ' אש: "מאוד מרגש להיות במעמד הזה. אנחנו שנה בקורונה. כיף לראות את המפעל שוקק החיים הזה ועוד יותר כיף לראות את מבצע החיסונים המדהים הזה שיוציא אותנו מהקורונה. הנהלת המפעל והעובדים שנרתמים להתחסן אתם גם התקווה שלנו. אותי זה מרגש. אני יוצא מחוזק מהביקור הזה".

כפיר סוויסה, סמנכ"ל התפעול ומנהל מפעל סודהסטרים: "בריאות העובדים שלנו, המגיעים מכל קשת המגזרים של החברה הישראלית, נמצאת בראש סדר העדיפויות. מהר מאוד הבנו כי ההימנעות של חלק מהאוכלוסייה מלבוא ולהתחסן נובעת מפייק ניוז. בשל כך, הזמנו למפעל ראשי דת, רופאים דוברי עברית, ערבית ואמהרית, חילקנו שוברי שי בסך 300 שקל לעובד, חולצות ותעודות הוקרה.

מתחם החיסונים במפעל נפתח רק הלילה, וכבר ההיענות היא הרבה מעל הציפיות, עם כ-1,100 עובדים שהתחסנו, רובם מהמגזר הבדואי ויוצאי אתיופיה. עד סוף היום כ-80 אחוז מכלל עובדי החברה יהיו מחוסנים. זוהי עדות נוספת לכך שהמגזר העסקי יכול לשבור את הסטטיסטיקה ולתרום למאמץ הלאומי שיביא לסיום מבצע החיסונים הארצי".

יוסי איפרגן, לע"מ

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]