בהתאם למזג האוויר: כוחותינו הפרוסים בצפון וביו"ש נערכים לסיוע לאזרחים - 0404
בהתאם למזג האוויר: כוחותינו הפרוסים בצפון וביו דובר צה"ל

בהתאם למזג האוויר: כוחותינו הפרוסים בצפון וביו"ש נערכים לסיוע לאזרחים

כוחות צה"ל הפרוסים בפיקוד הצפון ובאוגדת איו"ש השלימו היערכות לוגיסטית והנדסית לקראת סופות השלגים, זאת במטרה לשמור על רציפות תפקודית של היחידות ובמקביל להיערך לסיוע במרחב האזרחי.

ברחבי הגזרות נפרסו מערכי חילוץ, ביניהם כ-70 כלים הנדסיים, הותקנו עשרות שרשראות שלג שיאפשרו לרכבים לנוע בשלג, פוזרו עשרות טון מלח, עשרות אלפי ליטרים של סולר ושל מים, עשרות אלפי שקיות חימום ומאות רדיאטורים וגופי חימום. כמו כן, האוגדות עיבו את כלל מערכי המזון בעבור הלוחמים בכל נקודות הקצה.

כלי ההנדסה נמצאים בכוננות תמידית במטרה לספק פתרונות הנדסיים לשלג הנערם, לרבות חסימת צירים קריטיים כדוגמת זה המוביל לבית החולים 'זיו'.

אוגדת איו"ש מיפתה את המחנות והמוצבים המרוחקים וציידה אותם כהכנה למקרי נתק. כמו כן, האוגדה מיפתה את היישובים ביהודה ושומרון אשר עלולים להגיע למצב של נתק ונערכה למענה לאזרחים במידת הצורך.

מחוזות פיקוד העורף נמצאים גם הם בכוננות לסיוע באירועי קיצון לרשויות ולבסיסים השונים: עשרות אנשי מילואים נמצאים בכוננות והוקצו כלי רכב, משאיות חילוץ וכלים הנדסיים במטרה לעמוד במשימה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]