מנדלבליט מתנגד לפסילת אבתיסאם מראענה. בן גביר: שוב היועמ"ש מתקפל ומכשיר את שונאי ישראל - 0404
מנדלבליט מתנגד לפסילת אבתיסאם מראענה. בן גביר: שוב היועמ אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מנדלבליט מתנגד לפסילת אבתיסאם מראענה. בן גביר: שוב היועמ"ש מתקפל ומכשיר את שונאי ישראל

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הגיש היום (שלישי) לוועדת הבחירות המרכזית לכנסת את חוות דעתו בנוגע לבקשת עוצמה יהודית ועו"ד איתמר בן גביר לפסול את מועמדת מספר 7 במפלגת העבודה, אבתיסאם מראענה, מהתמודדות לכנסת.

על פי חוות דעתו של היועמ"ש, אין למנוע ממראענה את ההתמודדות בבחירות, שכן לשיטתו "בחינת הראיות שהובאו בבקשות, ודאי בשים לב לרף הראיות הגבוה הנדרש ולאמות המידה המחמירות לצורך פסילת מועמדת לכנסת, אל מול הפסיקה המתייחסת לעילות הפסילה, מובילה למסקנה כי לא הונחה תשתית ראייתית המצדיקה היעתרות לבקשות".

אולם בבקשתו של עו"ד בן גביר לפסול את מועמדותה של מראענה, הובאו ראיות מטרידות רבות בנוגע לדעותיה של מראענה על מדינת ישראל והעם היהודי. כך למשל, בשנת 2008, אמרה מראענה בראיון עיתונאי כי "הייתי משמידה את זכרון יעקב… שתחזרו לארצות הברית או לפולניה". כמו כן, פרסמה מראענה פוסט בו הביעה תמיכה בפעיל טרור של הג'יהאד האיסלאמי ששבת רעב, קראה לעיריית ת"א להאיר את בניין העירייה בצבעי דגל ארגון הטרור אש"ף, וכתבה בשבח יום הנכבה.

עו"ד בן גביר מסר בתגובה לחוות דעתו של מנדלבליט כי "שוב היועמ"ש מתקפל ומכשיר את שונאי ישראל. כאשר היה מדובר בבן ארי, מרזל וגופשטיין, מיהר היועמ"ש לחרוץ את דינם, אולם כאשר מדובר במי שמוכח מעל כל ספק כי היא שוללת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ומביעה תמיכה גלויה בטרור – היועמ"ש נאלם דום. בכנסת הקרובה נפסיק את שלטון המשפטנים ונדאג שמערכת המשפט תשוב להיות בעלת אג'נדה יהודית ציונית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]