יהודי ירד לטבול במעיין השילוח בירושלים והותקף באלימות - התוקף הערבי נעצר - 0404
יהודי ירד לטבול במעיין השילוח בירושלים והותקף באלימות – התוקף הערבי נעצר ויקיפדיה

יהודי ירד לטבול במעיין השילוח בירושלים והותקף באלימות – התוקף הערבי נעצר

תקיפה אנטישמית במעיין השילוח בירושלים: ערבי נעצר בחשד כי תקף ללא כל סיבה ובאלימות יהודי חרדי ברחוב הסילוואן בירושלים. על פי המתלונן, התוקף הכה אותו בראשו, בעט וקילל ואף העיף אותו על רכב שהיה במקום וזאת ללא כל התגרות מצידו ובזמן שביקש לטבול במעיין במקום. אדם מבוגר שעבר במקום התערב ומנע מהחשוד להמשיך בתקיפה.

עם היוודע מעצרו של החשוד, פנה עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, אשר מסייע לנפגע, אל משטרת ישראל בדרישה להעמיד את החשוד לדין בהקדם. במכתב תיאר את פרטי האירוע שהתרחש בשבוע שעבר: "מרשי הותקף קשות בצורה אנטישמית בעת שעלה עם חברו מטבילה במעיין השילוח. מרשי וחברו תלמידי ישיבה בעלי חזות חסידית מסורתית.

בעת שמרשי וחברו עלו ברחוב הסילוואן במעלות עיר דוד, הבחינו בחבורה של בני מיעוטים מסתכלת לכיוונם. מרשי וחברו המשיכו בהילוכם. או אז ניגש אחד מבני החבורה לעבר מרשי וללא כל סיבה נתן מכה בראשו של מרשי, כשהוא מנסה להעיף את כובע המגבעת של מרשי, תוך שהוא מקלל ומחרף את מרשי בקללות גסות".

על פי המכתב, המתלונן ביקש מהתוקף לא לגעת בו ואז החל התוקף להכות אותו באגרופים ובעיטות. המתלונן צעק לחברו שיזמין משטרה ובתגובה אחז בו התוקף והעיפו על רכב שהיה במקום, תוך שהוא נותן לו מכות רבות בעוצמה, וצועק עליו שלא יעז לקרוא למשטרה.

עו"ד חיים בלייכר מסר כי הוא מקווה שתשוב ההרתעה ומקרים אלו לא יחזרו: "לצערנו אנו חווים שוב אירוע אנטישמי בירושלים. אנו דורשים שימוצה הדין עם התוקף עד תום כדי להביא להרתעה ומיגור האירועים הקשים והחומרים האלו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]