פרסום ראשון | ח"כ הלוי לאלוף פיקוד המרכז: "שקול בשנית את הארכת המצור על קומי אורי" - 0404
פרסום ראשון | ח מוריה ברקוביץ', דוברות הכנסת

פרסום ראשון | ח"כ הלוי לאלוף פיקוד המרכז: "שקול בשנית את הארכת המצור על קומי אורי"

ח"כ עמית הלוי מהליכוד, פנה היום (שני) לאלוף פיקוד המרכז תמיר ידעי, בדרישה לשקול בשנית את הארכת המצור על שכונת קומי אורי ביצהר. עם חתימתו על צו רשמי, המצור הוארך בשנה נוספת, לאחר כשנה וחצי בה מוטל על השכונה מצור משטרתי הדוק, שפוגע קשות בשגרת התושבים.

בעקבות כך פנה הלוי לאלוף הפיקוד במכתב בו כתב: "ביום שישי האחרון הארכת בחתימתך את הצו המגדיר את שכונת קומי אורי ביצהר שכונה בה מתגוררות שלוש משפחות על ילדיהן, כשטח צבאי סגור. במדינה דמוקרטית, הגבלה קיצונית דוגמת זו של זכויות היסוד של תושבי השכונה, מהווה צעד שיש לשמרו למקרים קיצוניים וחריגים, ואף אז, לזמן קצר וקצוב".

בהמשך מכתבו מתח ביקורת קשה על הטלת המצור בשכונת מגורים, בה מתגוררות משפחות עם ילדיהם: "השימוש בצו המגדיר את השכונה כולה כשטח צבאי סגור, מהווה ענישה קולקטיבית פסולה, הפוגעת פגיעה אישית בכל אחת ואחד מתושבי השכונה שהנם אזרחים במדינה ישראל.

ניתן לציין רשימה ארוכה של מקרים בהם המדינה על זרועותיה השונות נמנעה מענישה קולקטיבית ומפגיעה לא מידתית, גם כשהיה מדובר באויבים מרים של ישראל וברוצחים עם דם על הידיים. מיותר לציין כי תושבי שכונת קומי אורי אינם אויבים של מדינת ישראל אלא אזרחים שווי זכויות".

בסיום מכתבו ציין הלוי כי הוא מבקש לשקול בשנית את הטלת הצו, והוסיף כי בכוונתו לפנות בנושא לוועדת חוץ וביטחון שתדון בעניין ובהשלכותיו. תושבי קומי אורי מסרו בתגובה: "אנו מודים לח"כ הלוי על עזרתו בנושא ופנייתו לאלוף. אנו דורשים מהאלוף לבטל במיידי את המצור על הגבעה, מה שיאפשר לנו לחזור לשגרת חיים תקינה ולאורח חיים נורמלי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]