לשמירה על ביטחון המטיילים: מצלמות אבטחה הותקנו במעיינות בהם אין קליטה בגוש עציון - 0404
לשמירה על ביטחון המטיילים: מצלמות אבטחה הותקנו במעיינות בהם אין קליטה בגוש עציון מועצה האזורית גוש עציון

לשמירה על ביטחון המטיילים: מצלמות אבטחה הותקנו במעיינות בהם אין קליטה בגוש עציון

במספר מעיינות בגוש עציון, שבהם אין קליטה סלולרית, יותקנו מצלמות אבטחה שישדרו לחמ"ל של אגף הביטחון של המועצה 24 שעות ביממה. מדובר במעיינות שאותם פוקדים מטיילים. מספרם של המבקרים אף גדל בתקופת הקורונה, שבה אנשים משתוקקים לאוויר צח ולמראות טבע.

התקנת המצלמות נועדה לפקח ולתת ביטחון למבקרים הרבים שבאים לנפוש במעיינות, שכן חלקם נמצאים באזורים בלי קליטה סלולרית מלאה. במקרה של אירוע ביטחוני או תאונה כלשהי יופיעו הצילומים בחמ"ל ואנשיו יוכלו לדווח על כך לכוחות הביטחון וההצלה. על כל מצלמה יש גם רמקול שבעזרתו ניתן לכרוז למטיילים על סכנה הנשקפת לחייהם או על כל אירוע חריג אחר. בסך הכול יותקנו כ 10 מצלמות. הראשונה בהן הותקנה במעיין עין אבו כלאב. במסגרת הפרויקט הותקנה גם נקודת חיבור לאינטרנט במעיין עין לבנה.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, מסר: "פרויקט התקנת המצלמות באתרי תיירות וטבע זהו צעד נוסף למען ביטחון התושבים והמטיילים הרבים בגוש עציון. ניסיון העבר מלמד אותנו שהתקנת אמצעים כאלו הכרחית לחיזוק תחושת הביטחון. תיירות גוש עציון ואגף הביטחון עשו כאן עבודה מצוינת שתשרת את כלל המבקרים".

משה ברוס, מנכ"ל תיירות גוש עציון: "בשנים האחרונות אנו משקיעים משאבים רבים בפיתוח וקידום אתרי הטבע בגוש עציון. פיתחנו שבילי אופניים, מסלולי טיפוס, פינות ישיבה ועוד. מעבר לעבודות המעצימות את חווית המבקרים אנו פועלים גם בתחום הביטחון והבטיחות. תקופת הקורונה הגדילה באופן משמעותי את כמות המבקרים באתרי הטבע ואנו בטוחים שהפעולות האלה יסייעו למבקרים רבים מכל רחבי הארץ ומכל גווני האוכלוסייה להגיע לגוש עציון ולהנות מחבל ארץ מרהיב ביופיו".

מועצה האזורית גוש עציון

מועצה האזורית גוש עציון

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]