בעקבות צו הביניים נגד הנגשת מערת המכפלה: ח"כ עוזי דיין קרא לוועדת חוץ וביטחון לקיים סיור דחוף במקום - 0404
בעקבות צו הביניים נגד הנגשת מערת המכפלה: ח 0404

בעקבות צו הביניים נגד הנגשת מערת המכפלה: ח"כ עוזי דיין קרא לוועדת חוץ וביטחון לקיים סיור דחוף במקום

ביהמ"ש המחוזי נתן בשבוע האחרון צו ביניים האוסר על הנגשת מערת המכפלה. בנוסף מתח ביהמ"ש ביקורת חריפה על היקף ההפקעה וציין שניתן להשתמש במעלונים במקום להפקיע שטח נרחב. כזכור בעבר אכן היו מעלונים במערה, ועל פי תושבי היישוב היהודי בחברון מדובר בפתרון בעייתי שנתקע רבות ואינו נותן מענה ראוי לאנשים עם מוגבלות.
 
בעקבות החלטת בית המשפט פנה היום (שני) ח"כ עוזי דיין במכתב ליו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ האזור בדרישה לקיים סיור דחוף במערה על מנת לבחון את החלופות בטרם תתקבל החלטה פוגענית כלפי ציבור האנשים עם המוגבלות.

ח"כ דיין: "השבוע פסק ביהמ"ש המחוזי בירושלים כשיבתו בביהמ"ש לענינים מינהליים על איסור בניה והנגשת המערה עד להחלטה סופית. בנוסף בית המשפט הביע ביקורת רבה על התכנית והיקף ההפקעה וביקש מהצבא למצוא דרך לשנות את תכנית ההנגשה. ולצמצם את היקף ההפקעה.

אין ספק ששינוי התכנית יגרום לתהליך להיתקע שוב שנים רבות שכן יש להוציא צו הפקעה חדש לפרסם לציבור ולהתחיל הכל מחדש. בנוסף צמצום ההפקעה יגרום לתכנית חלופית שהינה פחותה מהרבה מהתוכנית המקורית ויתכן שיהיה כן פגיעה חמורה ברווחת האנשים עם המוגבלות.

נוכח כל זה חובה עלינו כועדה לפקוח שבע עיניים. ולכן אודה לסיור דחוף במערה ביחד עם כלל גורמי המקצוע בטרם יהיה הדבר מאוחר מדי ותינתן החלטה שתפגע במאמץ הרב של הההנגשה".

מנכ"ל בצלמו, שי גליק, המלווה את המאבק, מסר: "לא ייתכן שביהמ"ש יפגע בתכנית הומניטרית. ניאבק שהתכנית תתקבל ככתבה וכלשונה כדי להקל ולתת לאנשים עם מוגבלות זכות לחופש פולחן בכבוד וברווחה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]