רה"מ בקבינט הקורונה: "בשבוע הבא נפתח את חנויות הרחוב ובתי הכנסת" - 0404
רה אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

רה"מ בקבינט הקורונה: "בשבוע הבא נפתח את חנויות הרחוב ובתי הכנסת"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שני) בפתח ישיבת קבינט הקורונה כי חייבים לפתוח בהדרגה ובזהירות והתייחס לשלבי הפתיחה של המשק.

רה"מ: "אנחנו בישיבת המשך של אתמול כדי להשלים את מתווה היציאה באמצעות התו הירוק. אני רוצה להקריא לכם ממבזק המל"ל שקיבלתי ביממה האחרונה: בצרפת שירות הבריאות הורה לבתי החולים להתכונן לעלייה חדה בתחלואה עקב המוטציה. מצב החירום בצ'כיה יימשך שבועיים נוספים עקב העלייה בתחלואה בגלל המוטציה. בבריטניה בוריס ג'ונסון אומר: "מקווה שבתי הספר יפתחו בשמיני במרץ בגלל המוטציה".

אנחנו חייבים לפתוח בהדרגה ובזהירות, וזה מה שאנחנו רוצים לעשות בשני שלבים: בשלב הראשון בשבוע הבא, כמובן נפתח את חנויות הרחוב ובתי הכנסת אבל גם בתו ירוק את הקניונים, השווקים, חדרי הכושר, אירועי התרבות, הספורט, מוזיאונים, מלונות ועוד.

בשלב השני, כשבועיים לאחר מכן, נבצע פתיחה נוספת. אנחנו יכולים לעשות זאת כי יש לנו חיסונים. חיסונים לכל אזרח בניגוד לכל המדינות. בניגוד לבריטניה, צ'כיה, צרפת ולכל האחרות. אנחנו יכולים לפתוח בצורה אחראית.

אנחנו צריכים לפתוח תוך כדי מאמץ עליון לחסן כמה שיותר מ-570 אלף האיש מעל גיל 50 שהם בסכנת בריאות, מחלה קשה ומוות. לכן אנחנו צריכים לפעול במקביל לפתיחה בתו ירוק, גם לחיסון מהיר כדי לנצח את הנגיף.

נצטרך גם לקבל החלטות על מגבלות מיוחדות לגבי פורים כי אנחנו לא רוצים שהתחלואה תתפשט בפורים, על כך נדון היום. מקווה שנוכל להגיע להחלטות היום בכל הנושאים הללו, לכל המאוחר מחר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]