בנט במזבח יהושע: "הרשות ניסתה לעשות כאן מעשה דאעש ולהרוס היסטוריה של עמים אחרים" - 0404
בנט במזבח יהושע: רועי חדי

בנט במזבח יהושע: "הרשות ניסתה לעשות כאן מעשה דאעש ולהרוס היסטוריה של עמים אחרים"

יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט, סייר אמש יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וסגנו דוידי בן ציון מבכירי הבית היהודי במזבח יהושע בן נון שעל הר עיבל.

בנט הגיע לסיור בעקבות הסערה שנוצרה בשבוע שעבר לאחר שהרשות פגעה באתר מזבח יהשע בן נון וגרסה לחצץ את אבני החומה בנות ה-3000 שנה, בעקבות כך מועצה אזורית שומרון הובילה מבצע בזק חשאי לשיקום האתר. 

בנט הביע זעזוע מהשחתת המזבח והשימוש שנעשה באבנים העתיקות לבניית כביש. לדבריו: "הרשות ניסתה לעשות כאן מעשה דאעש ולהרוס היסטוריה של עמים אחרים. תארו לכם מה היה קורה אם היו מנסים להרוס את אנדרטת לינקולן בארה"ב. כל העולם היה מדבר על זה וזו אנדרטה שקיימת קצת יותר ממאה שנים. מזבח יהושע קיים 3,200 שנים. אין כאן שמירה, אין חיילים, אין כלום".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן: "הגיע הזמן לעבור מדיבורים למעשים. לא ייתכן שהרשות תקיים מבצע מתמשך להשחתת אתרי מורשת והיסטוריה יהודים, ואנחנו נעמוד מהצד וניתן להיסטוריה להמחק. המעשה הנכון הוא להכריז על המקום כגן לאומי, לדאוג לשמירה על המקום ומעל הכל להשקיע כאן בתיירות כי רק ברגליים נוכל לנצח את זה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]