סמוטריץ' דורש לקדם מתווה לפתיחת בתי הכנסת למחוסנים ומחלימים בדומה למתווה התרבות - 0404
סמוטריץ' דורש לקדם מתווה לפתיחת בתי הכנסת למחוסנים ומחלימים בדומה למתווה התרבות חדשות 0404

סמוטריץ' דורש לקדם מתווה לפתיחת בתי הכנסת למחוסנים ומחלימים בדומה למתווה התרבות

אמש (ראשון) פנה יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' לראש הממשלה ולשרים דרעי, אדלשטיין וליצמן בבקשה לקדם מתווה פתיחה למחוסנים ומחלימים לבתי כנסת בדומה למתווה התרבות.

במכתב ששוגר אמש ציין סמוטריץ' כי בשבת הקרובה יקראו בבתי הכנסת את פרשת "זכור", מצווה חשובה מהתורה ועל פי תחתית מזג האוויר השבת צפויה להיות חורפית וגשומה ויווצר קושי לקיים את המצווה כהלכתה ועלול לייצר התקהלויות לא מבוקרות. בהמשך ח"כ סמוטריץ' דורש החלטת קבינט על מתווה ברור ושקוף עם סטנדרט אחיד שייצור אמון ציבורי בו על פי התו הירוק יפתחו בתי הכנסת, וייצור תחושה של כלל הציבורים במדינת ישראל כי ערכיהם נלקחים בחשבון בקבלת ההחלטות.

סמוטריץ': "פורסם היום כי על פי סיכום מתווה שרי הבריאות והתרבות מוסדות התרבות יפתחו כבר בשבוע הבא למחוסנים ומחלימים על פי מתווה התו הירוק. אני מברך על התוכניות המתגבשות ליציאה מן המגיפה ולחזרה בטוחה לשגרה של מתחסנים ומחלימים. אולם יחד עם זאת, לא ניתן לקבל את פתיחת מוסדות התרבות בעוד בתי הכנסת נשארים סגורים. אין כל סיבה שלא לקדם מתווה מקביל לחזרה לשגרה גם בבתי הכנסת לפי התו הירוק.

כידוע, בשבת הקרובה יקראו בבתי הכנסת את פרשת "זכור" שהיא מצווה חשובה מהתורה שמביאה רבים משומרי התורה ומסורת לבתי הכנסת בכל שנה.
על פי תחזית מזג האוויר, השבת הקרובה צפויה בעזרת השם להיות חורפית וגשומה, מה שיצור קושי גדול ביכולת לקיים את המצווה כהלכתה במרחב הפתוח מחד, ויוכל ליצור התקהלויות לא מבוקרות שיביאו להפצת המגיפה מאידך.
אני סבור, כי נדרשת החלטה של קבינט הקורונה על מתווה ברור בו על פי התו הירוק יפתחו בתי הכנסת למתחסנים ולמחלימים בדומה להחלטה על בעניין מוסדות התרבות.

הבסיס לשיתוף פעולה של הציבור עם מתווה החזרה המבוקרת לשגרה הוא הצגת מתווה ברור ושקוף עם סטנדרט אחיד המשותף לכלל התחומים, שייצור אמון ציבורי בתהליכי קבלת ההחלטות ותחושה של כלל הציבורים במדינת ישראל שערכיהם נלקחים בחשבון באופן שווה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]