תושבי הר חברון יצאו להפגין על אוזלת היד בטיפול בתופעת השבח"ים - 0404

תושבי הר חברון יצאו להפגין על אוזלת היד בטיפול בתופעת השבח"ים

מידי בוקר עוברים אלפי ערבים את גדר ההפרדה סמוך ללכיש ללא בדיקות קורונה, ללא ביקורת בטחונית ועושים את דרכם באוטובוסים אל ערי ישראל. לתושבי אדורה שבהר חברון נמאס מהתופעה שמסכנת את ביטחונם ובריאותם. התושבים יצאו הבוקר להפגנה על כביש 35 במחאה כנגד אוזלת היד של הממשלה וגורמי הביטחון מול מעבר השב"חים החופשי בפרצות מזדמנות במקום במעבר המסודר שנבנה בעשרות מליונים בתרקומיא.

לצד הסכנה הבטחונית, נוצרים בעקבות מעבר השב"חים עומסי תנועה כבדים למשך שעות ארוכות בשעות הבוקר, פקקים אשר מפריעים ומסכנים בטיחותית ובטחונית בקביעות את שגרת יומם של כל נוסעי הדרך.

פרחיה אייל, תושבת אדורה שהשתתפה בהפגנה: "הגענו להפגין כי לא ייתכן שנעמוד בפקקים בגלל שאלפי פלסטינים עוברים את הגדר באופן בלתי חוקי. דקות אחרי הגעתנו הובא לכאן בחור באפיסת כוחות שעבר את הדרך ביער והחברים שלי הגישו לו טיפול רפואי".

יוחאי דמרי, ראש המועצה אזורית הר חברון: "ההפקרות הזאת לא יכולה להימשך. אנחנו בעד הפרנסה של שכנינו הערבים אך לא ייתכן שזה יבוא על חשבון הפרנסה והבטחון של תושבינו. האירוע היום מוכיח כמה המציאות הזו היא בלתי אפשרית לכל עוברי הדרך. יש לאכוף מעבר על ידי מנגנון מותאם לקליטת אלפי הפועלים או לפתוח את כל המעברים לחלוטין".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]