אושר תקציב בסך של כ-500 מיליון ש"ח לטובת ציבור הנכים - 0404
אושר תקציב בסך של כ-500 מיליון ש אולייביה פיטוסי, פלאש 90

אושר תקציב בסך של כ-500 מיליון ש"ח לטובת ציבור הנכים

על מנת להמשיך ולסייע לאוכלוסיית הנכים, בעיקר בתקופה קשה זו, וכחלף להגדלת קצבת הנכות החליטו שר האוצר, ישראל כ"ץ ושר העבודה והרווחה, איציק שמולי, להקצות כחצי מילארד שקלים לאוכלוסיית הנכים כמענק מיוחד.

גובה המענק יקבע בהתאם לסוג הקצבה, רמת הזכאות של הקצבה ומספר חודשי הזכאות של הנכה במהלך שנת 2020, כפי שתואם גם עם ארגוני הנכים.

לפי תזכיר החוק שהופץ הערב, המענק המיוחד לנכים הזכאים צפוי להיות משולם בשתי פעימות ‏- בחודשים מרץ ויוני 2021, עבור שני הרבעונים הראשון והשני של שנה זו, בהתאמה.

שר האוצר, ישראל כ"ץ: "הערב אנו מוכיחים שוב כי ציבור הנכים נמצא בראש סדר העדיפות – כאשר אנו מקצים להם מענק נוסף בהיקף של 500 מיליון שקלים, זאת בדומה ל-1 מיליארד ש"ח שהוקצו בשנת 2020. יש לי מחויבות עמוקה כלפי ציבור הנכים, ואמשיך לפעול בכדי לוודא שכל ההתחייבות כלפיהם יקוימו. אני מודה לשר הרווחה, איציק שמולי, על שיתוף הפעולה הרחב. כעת נמשיך לפעול עד שהכספים יועברו לחשבונות הבנק".

שר העבודה והרווחה, איציק שמולי: "אני שמח שגם תחת נסיבות כמעט בלתי אפשריות, הצלחנו לעמוד עד תום בהתחייבות לציבור הנכים והם יקבלו את שמגיע להם עד לשקל האחרון. זהו צעד קריטי וחשוב בתקופה כלכלית כל כך קשה ואני גאה להוביל מדיניות שלא מותירה את המוחלשים מאחור. אני מודה לשר האוצר, ישראל כץ, לשר הביטחון, בני גנץ, ולביטוח הלאומי על שיתוף הפעולה".

אלכס פרידמן, מנהיג מחאת הנכים, מייסד ויו"ר "נכה לא חצי בן אדם": "אני שמח שפנייתי לשר האוצר להאריך את המענק המיוחד לנכים מלפני חודשיים יוצאת היום אל הפועל בדמות תזכיר חוק. תודה לכל השותפים בדבר ובמיוחד לשותפי חנן טל, לשר האוצר ישראל כ"ץ, לשר הרווחה איציק שמולי והמוסד לביטוח לאומי על הובלת המהלך החשוב. בתקווה להמשך שיתוף פעולה פורה והסדרת חוק הנכים המלא בהקדם".

חנן טל, מייסד ומנכ"ל "נכה לא חצי בן אדם": "הקורונה לא פסחה על ציבור הנכים, לא במובן הבריאותי ולא במובן הכלכלי. העברת 500 מיליון השקלים הם צעד חלקי אך חיוני במסע להבטחת המחייה בכבוד של ציבור הנכים. נמשיך לפעול ללא לאות לשימור ציבור הנכים בחזית החברה הישראלית ובראש סדר העדיפויות החברתי כלכלי".

לביא נאור, דובר קבוצות מחאת הנכים: "דווקא בתקופה קשה זו הראו שר האוצר, ישראל כ"ץ, ושר העבודה והרווחה, איציק שמולי, כי אוכלוסיית הנכים באמת קרובה לליבם ועשו מאמצים ענקיים בכדי לעמוד בהבטחות לציבור הנכים. אנו מודים על הרגישות והנחישות לתת את מה שהובטח וסוכם ומקוים. נמשיך בייחד להצעיד את הנכים לרווחה כלכלית ולחיים בכבוד לפי כל ההסכמים והחוקים שנחקקו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]