לאחר שנה וחצי של סבל למשפחות בקומי אורי: המצור הוארך בשנה נוספת - 0404
לאחר שנה וחצי של סבל למשפחות בקומי אורי: המצור הוארך בשנה נוספת שריה דיאמנט, פלאש 90

לאחר שנה וחצי של סבל למשפחות בקומי אורי: המצור הוארך בשנה נוספת

אלוף פיקוד המרכז תמיר ידעי חתם אתמול (שישי), על צו שטח צבאי סגור חדש, המאריך את המצור על שכונת קומי אורי ביצהר בשנה נוספת, זאת לאחר שנה וחצי בה היה מוטל מצור על הגבעה, שפגע קשות בשגרת חייהם של תושביה.

הצו החדש מאריך את צו השטח הצבאי הסגור שמוטל על הגבעה, וכן את המצור המשטרתי שקיים על השכונה. המצור פוגע קשות בשגרת חייהם של המשפחות המתגוררות במקום, בכך שאינו מאפשר לאנשים שאינם תושבי השכונה להיכנס אליה. כך למשל מנועים תושבי השכונה להיעזר בשירותים בסיסיים, דוגמת בייביסיטר לילד, טכנאי גז או שיפוצניק.

נזכיר כי רק ביום חמישי האחרון, פנו שורת חברי כנסת מהימין בדרישה לאלוף הפיקוד להימנע מהארכת המצור, שאותו כינו "ענישה קולקטיבית חמורה" כנגד משפחות השכונה שאינן חשודות בדבר. תושבים מיצהר שהפגינו בימים האחרונים כנגד המצור, תקפו בחריפות את הארכת הצו בידי האלוף, ואמרו: "הטלת מגבלות על משפחות שאינן חשודות בדבר, היא ענישה קולקטיבית מהסוג הגרוע ביותר.

לא יתכן שמערכת הביטחון במדינת ישראל, תחזיק במשך שנתיים שכונה שלמה כבת ערובה, אך ורק כי לדעתה הדבר ימנע חיכוכים באזור. לכל אזרח במדינת ישראל מגיע זכויות בסיסיות, ורק בשל היותם מתיישבים, זכויותיהם הבסיסיות נרמסות ברגל גסה".

גבעת קומי אורי

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]