המנהל האזרחי הרס בנייה ערבית לא חוקית בהר חברון: "האכיפה קריטית בכדי לשמור על הריבונות הישראלית" - 0404
המנהל האזרחי הרס בנייה ערבית לא חוקית בהר חברון: המנהל האזרחי

המנהל האזרחי הרס בנייה ערבית לא חוקית בהר חברון: "האכיפה קריטית בכדי לשמור על הריבונות הישראלית"

המנהל האזרחי ביצע לקראת סוף השבוע פעילות אכיפה כנגד בנייה ערבית בלתי חוקית בשטח C בהר חברון.

במהלך הפעילות, הוחרם מבנה וציוד של חמולת מור, הוחרמו משאיות בטון וטרקטור ונהרסו מספר מבנים ארעיים ביניהם מבנה במאחז 'א-טאווני'. המבנה שנהרס שימש את הרשות כמרכז אזורי ממנו יוצאת פעילות השתלטות על קרקעות באזור, וכן נקודת יציאה לאנרכיסטים המפרים את שגרת התושבים ופועלים כנגד ריבונות מדינת ישראל במרחב.

לאחרונה גוברת הפשיעה הערבית בעידוד אנרכיסטים ופעילים מהאיחוד האירופי: חמולת מור שרצחה ב-2001 את יאיר הר סיני ז"ל, חזרה להשתלט על שטח סמוך ליישוב סוסיא ואף איימה על חיי תושב. קבוצת אנרכיסטים וערבים אירגנה הפגנות וחסימת כביש מרכזי לתנועת ישראלים, התפרצות וגניבות של רכוש חקלאי. במוצאי שבת האחרון, תועדו ערבים המרססים כתובות בערבית, תוך השחתת שלטי הכוונה ותחנות אוטובוס לאורך כביש 317 עורק מרכזי בין סוסיא למעון והשבוע נפרצו גם שני רכבים ישראליים שחנו בסמיכות לסוסיא.

יוחאי דמרי, ראש המועצה האזורית הר חברון, בירך על פעילות הצבא באיזור: "לאחר סיור האלוף שמחנו לראות תוצאות בשטח, יש להמשיך לפעול בנחרצות למיגור הפשיעה והפגיעה החמורה בריבונות הישראלית, כמו גם בנגב וכמו בהרס הזוועתי של מזבח יהושע אתמול. המפתח להכול טמון במשילות, זה מתחיל מבנייה בלתי חוקית פרועה על אדמות מדינה, ובאין מענה נמשך להברחות, סחר באמל"ח, גניבות ופגיעה בחיילי צה"ל. האכיפה קריטית כדי לשמור על הריבונות הישראלית ולמנוע הדרדרות לפגיעה בחיי אדם".

המנהל האזרחי

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]