השר אוחנה בטקס חילופי מפקד מחוז ת"א במשטרה: "שכונות דרום ת"א הפכו לשטח הפקר - ארץ המסתננים" - 0404
השר אוחנה בטקס חילופי מפקד מחוז ת דוברות המשטרה

השר אוחנה בטקס חילופי מפקד מחוז ת"א במשטרה: "שכונות דרום ת"א הפכו לשטח הפקר – ארץ המסתננים"

היום נערך במטה מחוז ת"א של משטרת ישראל טקס חילופי מפקדים, במעמד השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה ומפכ”ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי, במסגרתו העביר המפקד היוצא ניצב דוד ביתן את הפיקוד בתום שלוש שנות כהונה, למפקד מחוז ת"א הנכנס, ניצב עמיחי אשד.

השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה, בירך את שני המפקדים ואמר: "תל אביב, העיר אשר נוסדה על חול וראשה מגיע השמימה, ראשונה מכל מחוזות המשטרה בצפיפותה, בעירוניותה ובערנותה, לא רק עיר ללא הפסקה – זהו גם מחוז ללא הפסקה, שזוכה היום למפקד משטרה חדש.

דוד, כניצב במשטרת ישראל עמדת בראש אגף תמיכה לוגיסטית ופיקדתָ על שני מחוזות חשובים במשטרת ישראל – דרום ותל אביב. ניהלתָם באופן המאפיין אותך ואת נוף שירותך – במקצועיות, בנועם ובמסירות. אני בטוח שניסיונך רב-השנים במטה ובשטח, והיכרותך את משטרת ישראל מלפני ולפנים, יהיו לך, למפכ"ל, ולמשטרת ישראל כולה, לעזר, במסגרת תפקידך החשוב הבא.

עמי, אתה מקבל על עצמך את הפיקוד על מחוז תל אביב בתקופה מורכבת. לצד הלחימה בפשיעה ובתאונות הדרכים, הטיפול בארועי סד"צ ומניעת טרור, מוטלות החל מהיום על שכמך משימות כבדות משקל. אמנה את חלקן:

ראשונה שבהן – חיזוק האמון בין המשטרה לבין כלל הציבור, על כל רבדיו. אחת הסיסמאות המוכרות והידועות של משטרת ישראל היא – "ברגישות ובנחישות". צירופָם של שני מושגים אלה, זה לצד זה, אין משמעו כי ידורו יחד בכפיפה אחת… ובמילים אחרות – קל לומר, קשה לבצע. זהו תפקידך הגדול, עמי – למצוא את האיזון העדין, אך ההכרחי, בין אכיפה תקיפה לבין זו הנעשית בשום שכל, בשיקול דעת, בשיח ובהידברות, אך תמיד ומעל לכל – בשיוויוניות.

משימה נוספת, קרובה לליבי במיוחד, ומוכרת לי היטב לאורך שנותיי בשירות הציבורי: דרום העיר תל אביב. אמנם ההסתננות נבלמה עם הקמת הגדר בין ישראל למצרים, אך עשרות אלפי מסתננים שכבר נכנסו לארץ, השתקעו כאן, בשכונות דרום תל אביב, שהפכו שם נרדף לשטח הפקר, לארץ המסתננים. בדרום תל אביב חיים תושבים טובים, נורמטיביים, החרדים לגורלם, לגורל משפחתם, ולגורל עירם וארצם. היֵה קשוב אליהם. היֵה ער לצרכיהם, לחששותיהם. הם לא נגד המשטרה, הם זועקים ומשוועים לעזרתה. ידוע לי היטב כי לא על משטרת ישראל לבדה לשאת עולה של משימה זו. זהו אתגר לאומי. אך משטרת ישראל היא העומדת בראש המחנה, ועליה להעניק בחירום ובשגרה, חוק וסדר, ביטחון ושלווה גם לתושבי דרום העיר. זה בנפשנו.

משימה נוספת היא המלחמה העקבית, ההתקפית והחיונית באירועי הפשיעה, האלימות, הסד"ח והאמל"ח בחברה הערבית. ביפו פועלים מזה זמן כוחות משטרה משמעותיים המביאים לתפיסות אמל"ח, מעצרים ובוודאות מצילים חיים. מחוזך רווי בבתי עסק המהווים הזדמנות מבחינתם של ארגוני וכנופיות הפשיעה לסחיטת דמי חסות. זהו אחד הפשעים המכוערים שאנו מתמודדים איתם, שהציבור מתמודד איתם. רסק אותם עמי, יחד עם אנשיך.

מפקד המחוז, מפקדי המרחבים והתחנות, קצינות וקצינים, שוטרות ושוטרים, נכס יקר מאוד מופקד בידיכם, שלומם, ביטחונם, ובעת הזאת גם בריאותם של תושבי המחוז המשתרע אל מעבר לעיר תל אביב יפו. פעלו, עשו, עלו והצליחו".

מפכ״ל המשטרה רנ״צ יעקב שבתאי אמר: ״מחוז ת״א מתמודד מדי יום ביומו עם אתגרי פשיעה וסדר ציבורי שאין להם אח ורע במחוזות אחרים. אופיו הדינאמי והאורבני של המחוז, דורש כל העת כוחות משטרה מיומנים למתן מענה לקשת רחבה של משימות. המציאות המשתנה מחייבת אותנו למצוא את האיזון הנכון בין המשימות הרבות המוטלות עלינו ולפעול במלוא עוצמתינו ויכולתנו, תוך שיתוף פעולה עם כלל כוחות הביטחון, הרשויות והגופים האזרחיים. השוטרים והמפקדים מהווים את המסד האיתן עליו נשען ביטחון הפנים של מדינת ישראל. הם הערובה לחירותנו, ליכולת שלנו לקיים מדינת חוק דמוקרטית, לחופש שלנו להסתובב ברחובות בביטחון וללא פחד וליכולת שלנו להפגין ולמחות. ההישגים אליהם הגיע המחוז, הם פירותיהם של המרכיב האנושי האיכותי, המקצועי והמסור, המהווה את נשמת אפו של הארגון כולו״.

לממ״ז היוצא והסמפכ״ל הנכנס אמר המפכ״ל: ״דוד, טביעות אצבעותיך ניכרות בכל תחומי העשייה המחוזיים, מקצועית וערכית. ביקשתי ממך להצטרף אלי כסמפכ״ל ושותף לדרך, מתוך הערכה לניסיונך וליכולותיך ותרומתך רבת השנים לארגון. בטוחני כי נמשיך לעבוד יחד בשיתוף פעולה ובהרמוניה למען הצלחת הארגון כולו״.

לממ״ז הנכנס ניצב עמי אשד, אמר המפכ״ל: אין לי ספק כי הניצוץ בעיניים שליווה אותך בתפקידך הקודם ימשיך להצית את האכפתיות שלך בתפקידך החדש כממ״ז ת״א. אני משוכנע ביכולותיך להצעיד ולקדם את המחוז להישגים וגבהים חדשים״.


מפקד מחוז ת"א הנכנס, ניצב עמיחי אשד: "בהתרגשות גדולה וביראת כבוד, אני נכנס הבוקר בשערי מחוז ת"א. מחוז חזק, מוביל , שורשי שהתברך בשוטרים ומפקדים המשרתים בו מאהבת המקצוע, אהבת המשטרה.
המחוז הזה הוא כוח המגן ושלטון החוק של "מדינת תל אביב". המטרפולין של ישראל, עיר שהיא סמל, דגל ואות, בירת התרבות , המסחר והכלכלה והבימה המרכזית עליה מוצגת מדי יום החוויה הישראלית .
משטרת ישראל מופקדת על שמירת ההרמוניה הזאת , על שמירת בטחון הנפש והקרכוש, על חופש המסחר ועל רבבות התיירים מהארץ ומחוץ שבאים לחוות מעט ת"א".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com