חמ"ל לאומי משותף לרשות החירום הלאומית ופיקוד העורף ירכז פעילות העורף האזרחי בחירום - 0404
חמ דובר צה"ל

חמ"ל לאומי משותף לרשות החירום הלאומית ופיקוד העורף ירכז פעילות העורף האזרחי בחירום

אחרי שנים של עבודת מטה: חמ"ל לאומי אחוד של רשות החירום הלאומית ופיקוד העורף ירכז את את פעילות העורף האזרחי במצבי חירום החמ"ל הלאומי הוקם כחלק מיישום המלצות ועדת מזרחי, ויישבו בו יחד נציגי שני הגופים ונציגי משרדי הממשלה.

החמ"ל הלאומי, שהוקם במפקדת פקע"ר ברמלה, הינו חלק מתפיסת הניהול הלאומית להתמודדות עם אתגרי החירום השונים ולהגנה על העורף. הוא נועד לסייע לשר הביטחון לממש את אחריות העל, אשר הוטלה עליו על ידי הממשלה לטיפול בעורף בכל מצבי החירום. על הקמת החמ"ל הלאומי המליצה ועדת האלוף במיל' אבי מזרחי, שבחנה את יחסי הגומלין בין פקע"ר ורח"ל. המלצות הוועדה אושרו בידי ארבעה שרי ביטחון וכעת עם סיום עבודת מטה הושלם הביצוע.

שר הביטחון גנץ: "אחרי שנים ארוכות מדי של תהליכים פנימיים- אני מבקש לברך את כלל הגופים, ובראשם את רשות החירום הלאומית ופיקוד העורף, על יצירת השלם המחבר בין הגופים. רשות החירום הלאומית כגוף הנחיה, תכנון ותכלול, ופיקוד העורף כזרוע האופרטיבית המסייעת במרחב האזרחי.

אנחנו מבצעים את התהליך הזה תוך כדי מגיפה קשה, ובפעילות מאומצת של שני הגופים לסייע למדינת ישראל במאבק בה. אני מבקש לנצל את ההזדמנות כדי להודות לכלל אנשי רח"ל ופיקוד העורף על העבודה הקשה לאורך הזמן.

אין לי ספק שעם השלמת התהליכים הנדרשים ובהקמת החמ"ל הלאומי, נהיה ערוכים לאתגרים שעוד נכונו לנו. אינני יודע איפה תהיה המלחמה הבאה או האסון הבא, אבל מה שבטוח הוא- העורף יילחם בו". (צילום: ארכיון)

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]