בשמאל ביקרו החלטה לאפשר לחיילים דתיים לשיר על המשיח בטקס צבאי, סמוטריץ' השיב: "יהודים מבולבלים" - 0404
בשמאל ביקרו החלטה לאפשר לחיילים דתיים לשיר על המשיח בטקס צבאי, סמוטריץ' השיב:

בשמאל ביקרו החלטה לאפשר לחיילים דתיים לשיר על המשיח בטקס צבאי, סמוטריץ' השיב: "יהודים מבולבלים"

טירונים בחיל השריון שרו בטקס סיום של מסע הכומתה את שירת את "אני מאמין" שבו מתפללים לגאולה ולביאת המשיח, כך פרסם יואב זייתון ועורר סערה בשמאל.
מדובר בשיר שמצמידים לעיתים קרובות לשירת התקווה בטקסים שעורכים בציוונת הדתית ומהווה ביטוי לכיסופים של עם ישראל לגאולה. 

אנשי שמאל רבים התקוממו על כך שחיילים יהודים שרים על ביאת המשיח וזאת למרות שבצה"ל הסבירו כי "מספר לוחמים ביקשו לשיר את השיר האמור ואף חייל לא חויב לשיר".

יו"ר הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', התייחס לאירוע וצייץ: "צבא העם במדינה היהודית, לוחמים סוגרים מעגל ושרים את השיר שהתנגן בליבותיהם ועל שפתותיהם של יהודים דורות על גבי דורות באלפיים שנות גלות ארורות, החזיק אותם עם הראש מעל המים, ונסך בהם תקווה אל היום הזה שבו יושר השיר הזה על ידי לוחמים יהודים במדינה יהודית ריבונית בארץ ישראל. נפלא".

סמוטריץ' תקף את אנשי השמאל שביקרו את רצונם של החיילים הדתיים לשיר את שירת "אני מאמין" ובניהם העיתונאי, ברק רביד, שצייץ "הזיה" בתגובה לשירת החיילים, לדברי סמוטריץ': "אכן, הזיה שיש יהודים מבולבלים ואובדי דרך שבמקום להתרגש ולהוזיל דמעה ממחזה מקסים ומלא הוד כזה חושבים שזו הזיה. המשיח יבוא ברק, על אפך ועל חמתך. ועל אף פי שיתמהמה אנחנו נמשיך לחכות לו בכל יום שיבוא".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]