לראשונה זה יותר מעשור: נעצר מיסיונר נוצרי שהטיף לילדים - 0404
לראשונה זה יותר מעשור: נעצר מיסיונר נוצרי שהטיף לילדים

לראשונה זה יותר מעשור: נעצר מיסיונר נוצרי שהטיף לילדים

משטרת אשדוד עצרה אתמול (שלישי) מיסיונר נוצרי, תושב העיר, שהטיף לילדים ברובע ו' וחילק להם חומרי הטפה להמרת דתם.

לפני כחודש הגיעו למוקד החירום של יד לאחים עדויות על מיסיונר שמסתובב בכל רובעי העיר תוך שהוא מחלק חומר הטפה מיסיונרי הכתוב במיוחד לילדים. יצוין כי פניה לילדים להמרת דתם היא עבירה על סעיף 368א' לחוק העונשין הקובע כי "המשדל קטין, בפניה ישירה אליו, להמיר דתו, דינו – מאסר ששה חדשים".

בכל המקרים עד כה, המיסיונר נעלם בתוך דקות כלעומת שבא וחמק מעונש. בשל כך הועבר דיווח בנושא לרשת המתנדבים של יד לאחים והם התבקשו לפקוח עין ולהזעיק את המשטרה במקרה שיתקלו בו.

אתמול בצהריים הגיע ליד לאחים דיווח נוסף בנושא ומתנדבי הארגון שמיהרו למקום, זיהו כי בחנות סמוכה נמצאת מצלמת אבטחה וביקשו ממנהל החנות את תצלומי האבטחה. משקיבלו אותם, זיהו המתנדבים את המיסיונר ואיתרו אותו תוך זמן קצר ברחוב סמוך. המסיונר שנקלט במצלמות בשעה שפנה אל הילד נעצר בידי שוטרים שהוזעקו למקום.  

אביו של הילד שהמיסיונר הטיף לו הגיש תלונה במשטרה והמיסיונר עוכב לחקירה בתחנת אשדוד. מדובר מעצר הראשון מזה עשור של מיסיונר.

מארגון יד לאחים נמסר בתגובה: "למרות תלונות לא מעטות שהגשנו בעבר, הכוללות הוכחות ברורות של הטפה של מיסיונרים נוצריים לילדים מדובר במקרה נדיר מאוד בו המשטרה אוכפת את החוק בנושא.

אנו מקווים כי התיק הזה, בניגוד לעשרות מקרים אחרים יסתיים בכתב אישום כנגד המיסיונר ובכליאתו כפי שדורש החוק. לצערנו הרב, למרות הקונצנזוס הרחב מאוד שיש בכל חלקי הציבור מול הפעילות המיסיונרית להטפת דת – שבאה לידי ביטוי רק לאחרונה בוועדת הכספים, בה גם ח"כ יאיר לפיד, הצביע על שלילת הטבת מס מכתות מיסיונריות נוצריות –  עד כה סגרה המשטרה את כל המקרים בתואנת חוסר עניין לציבור". (בתמונה: המיסיונר שנעצר)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]