הרשות הרסה את האתר הארכיאולוגי מזבח יהושע | סמוטריץ': "נדרוש לסגור את המנהל האזרחי" - 0404
צילום: שומרים על הנצח

הרשות הרסה את האתר הארכיאולוגי מזבח יהושע | סמוטריץ': "נדרוש לסגור את המנהל האזרחי"

בעקבות פגיעת הרשות באתר הארכיאולוגי מזבח יהושע בן-נון בהר עיבל, ושימוש בשרידיו כחצץ לסלילת כביש, אמר היום (רביעי) חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' כי מפלגתו תפעל לסגור את המנהל האזרחי.

ח"כ סמוטריץ: "מחדל מטורף עם תוצאות בלתי הפיכות. הציונות הדתית תדרוש לסגור את המנהל האזרחי, שזה עוד אחד מכשלונותיו הרבים, ולהעביר את האחריות על ניהול השטח ביהודה ושומרון לידי משרדי הממשלה באופן ישיר. ריבונות דה-פקטו".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן פנה לדרגי הפיקוד בצה"ל, ודרש לטפל בנושא: "זהו המשך ישיר ומצער לזלזול באתרים ההיסטורים של העם היהודי ומדינת ישראל. מהגן הלאומי שומרון העתיקה דרך תל ארומה ועד למזבח יהשע בן-נון, מזעזע לראות כיצד הרשות הורסת את האתרים הארכיאולוגים שיקרים לאנושות כולה. מזעזע מכך לראות כיצד כל מי שאמון על המקומות הללו מתנהג באוזלת יד משוועת, מהדרגים המדיניים ועד לממונים בשטח, עד כדי הזנחה פושעת שתוצאותיה לפנינו".

לדברי גיא דרך, מנהל הפעילות בארגון שומרים על הנצח: "אתר המזבח הוא מהחשובים שבאתרי ארצנו ובעל חשיבות מיוחדת למורשת העם היהודי. גריסת נכסי תרבות בני אלפי שנים לחצץ היא מעשה חמור ביותר שאינו מתקבל על הדעת בעולם המודרני. הרשות מנצלת את סמכויותיה כדי לפגוע באתרים ארכיאולוגים תוך הפרה של הסכמי אוסלו, וישראל לא נוקפת אצבע כדי לשמור על המורשת הלאומית והעולמית. אנחנו קוראים לראש הממשלה ולשרי הממשלה להפסיק לטמון את הראש בחול ולהתחיל לעבוד לפני שלא תישאר כאן מורשת יותר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]