עמוס ידלין החליט לסיים את תפקידו כראש המכון למחקרי ביטחון לאומי - 0404
עמוס ידלין החליט לסיים את תפקידו כראש המכון למחקרי ביטחון לאומי ויקיפדיה

עמוס ידלין החליט לסיים את תפקידו כראש המכון למחקרי ביטחון לאומי

לאחר עשור בראשות המכון למחקרי ביטחון לאומי, עמוס ידלין החליט לסיים את כהונתו. ידלין מיצב את ה-INSS כמכון מחקר מוביל בארץ ובעולם הפועל כגוף מחקרי בעל השפעה מוכוונת מדיניות שמטרתה: הבטחת עתידה וביטחונה של מדינת ישראל.

בהודעה על עזיבתו אמר ידלין: "לאחר תשע וחצי שנים בראשותי הגיעו המכון ואנשיו הטובים לפסגות מרשימות של מקצועיות ומוניטין. מבחינתי הגיע כעת הזמן להמשיך הלאה, לאתגרים הבאים". לדבריו, הוא מביט לאחור בסיפוק על העשייה וההישגים המשותפים, שאותם הוביל עם צוות הנהלה מצוין, וכי אלה זכו לאחרונה בהכרה רשמית בדירוג מכוני המחקר העולמי TTCSP של אוניברסיטת פנסילבניה: INSS דורג כמכון מספר 1 בישראל ובמזרח התיכון, וכמספר 12 בין מכוני המחקר והחשיבה בתחום המדיניות והביטחון בעולם.

לדברי ידלין, "המכון פיתח בשנים אלה תוכניות מחקר ותוצרים איכותיים, רלוונטיים וייחודיים: להתמודדות עם פרויקט הגרעין האיראני, תוכנית סוריה ו"מלחמת הצפון הראשונה", מתווה אסטרטגי לזירת הרשות, תוכנית פוסט אמת ו"פייק ניוז", תוכנית מחקר ייחודית בנושא ישראל-סין, תוכנית טכנולוגיה וביטחון לאומי, תוכנית משפט וביטחון לאומי, תוכנית החזית האזרחית והחוסן הפנימי, יחסי ישראל-ארה"ב ועוד תוכניות ושטחי מחקר רבים וייחודיים בישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]