יו"ר ועדת הבחירות חייב את הליכוד להסיר קטע מסרטון בו מופיע רה"מ על רקע חיילים - 0404
יו

יו"ר ועדת הבחירות חייב את הליכוד להסיר קטע מסרטון בו מופיע רה"מ על רקע חיילים

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן, דן היום (שלישי) בעתירתו של דורון טאובין נגד הליכוד ויו"ר הליכוד רה"מ בנימין נתניהו, להסיר סרטון תעמולה ובו חיילי צה"ל לידו.

נטען בעתירה, כי בסרטון מופיעים חומרים שצילמה לשכת העיתונות הממשלתית, והשימוש בהם מנוגד לאיסור על שימוש בנכסי הציבור בתעמולת בחירות. בהחלטה נכתב: "מבחן הניכוס מתקיים כאן; ברקע של מר בנימין נתניהו מופיעים חייל במדים ואיש צוות אוויר, וגם אם לא ידוע מי הם, הם מייצגים את צה"ל.

בסרטון נראה הוא ופמלייתו הולכים על רקע מסוק, כאשר אין על המסוק סימני זיהוי כלשהם, אבל כל בר דעת יבין כי ראש ממשלת ישראל משתמש במסוק של צה"ל.

הליכוד, ויו"ר הליכוד, יוודאו ללא דיחוי כי הסרטון הוסר מכל חשבון שבשליטתם, אך יוכלו לפרסמו מחדש, רק לאחר שיסירו ממנו את הקטע שבו מר נתניהו נראה ליד חיילי צה"ל ועל רקע המסוק". כמו כן, נקבע כי הליכוד ורה"מ יישאו בהוצאות לע"מ בגין ההתייחסות בסך 2,000 שקלים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]